بالا سه روش خرید ورق گالوانیزه استفاده شده ورق گالوانیزه

فولاد مصرف شده در بدنه خودرو به گذر زمان مبتلا به زنگزدگی می گردد . ورق گالوانیزه در ضخامت های پایین تولید می

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

فولاد مصرف شده در بدنه خودرو به گذر زمان مبتلا به زنگزدگی می گردد . ورق گالوانیزه در ضخامت های پایین تولید می شود و کاربرد عمده ی آن در ساختمان سازی، ساخت بدنه ی خودرو و پوشش سقف است. شواهد نشان میدهند که اکسید روی در قرن هفدهم میلادی از هند به چین رفته و در همین زمان نیز اولین کارخانهی ذوب روی در شهر بریستول بریتانیا تاسیس شده است. کارخانههای ورق معتبری همچون کارخانههای ورق شهر کرد، کاشان، هفت الماس، تاراز، قزاق، چین و امارات نیز جزو بهترین تولیدکنندگان این محصول فلزی هستند. اما در شهر تهران چنانچه خرید شما کمتر از ظرفیت باشد از بنگاه بار برای شما ارسال می گردد و از لحاظ مقدار خرید محدودیتی نخواهد داشت.البته این مساله حائزاهمیت است زمانی که مقدار خرید شما بیشتر می شود، قیمت ورق رنگی کمتر و در زمان خرید ظرفیتی به قیمت درب کارخانه محاسبه می گردد. همچنین باید خاطر نشان کرد که کنترل و بررسی ایمنی در این ورقها آسان بوده و به صورت چشمی قابل انجام است. بهرهمندی از تجربه و تخصص آنها، به شما کمک خواهد کرد تا تصمیمات بهتری در زمینه تأمین و مدیریت مواد اولیه صنعتی خود اتخاذ نمایید.

برای مشاهده و آگاهی از این نوسانات قیمت، میتوانید به ستون مربوطه در جدول مراجعه کنید و روی آیکون مرتبط کلیک نمایید. شما برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه می توانید به وب سایت مدیران آهن مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات دقیق از قیمت ورقهای گالوانیزه در مشهد، میتوانید به سایت آهنش با ما مراجعه کرده و با استفاده از فیلترهای مختلف، قیمت مناسب برای خرید ورقهای گالوانیزه خود را بیابید. صنعت کران و افرادی که برای تولیدات و حرفه خود نیاز به استفاده از انواع ورق دارند، به راحتی میتوانند درک کنند که داشتن یک نوع ورق با کیفیت بالا و همزمان قیمت مناسب میتواند چه مزیت بزرگی برای کسب و کار آنها باشد. همچنین، با افزایش ضخامت و کوتینگ، کیفیت ورق گالوانیزه نیز بالاتر میرود و به تبع آن، قیمت آن نیز افزایش مییابد. ورقهای با ضخامت بیشتر معمولاً گرانتر هستند، زیرا برای تولید آنها نیاز به مقدار بیشتری از مواد اولیه و انرژی دارند. همچنین، در برخی موارد، ورقهای سفارشی با ابعاد خاص ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند. ورقهای گالوانیزه که کاربرد فراوانی در صنایع متفاوت دارند، به دلیل پوشش خاص خود دچار زنگخوردگی نمیشوند؛ همین امر سبب گردیده تا این ورقها از محبوبیت خاصی برخوردار باشند.

به طور دقیقتر، هر متر مربع از ورق، قیمت خاصی دارد که از فاکتورهایی چون نوع و ضخامت ورق و ویژگیهای دیگر آن وابسته است. ورقی که از پوشش روی درست شده است و نهتنها براقی و زیبایی خاصی دارد بلکه از نظر قیمتی نیز بسیار بهصرفهتر از سایر ورقهایی در میآید که در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند. این کارشناسان با تجربه و دانش فنی خود، آماده ارائه راهنماییهای لازم برای شما در زمینه خرید و فروش ورق گالوانیزه و سایر محصولات آهنی میباشند. ورق گالوانیزه 0.5 میلیمتر: قیمت آن در شهرهای مختلف مانند هفت الماس، شهرکرد، کاشان، تاراز و سایر شهرها متفاوت است. تفاوت بین استانداردهای EN و ISO این است که استانداردهای EN بر اساس تصمیم شورای اروپا باید در کشورهای عضو به عنوان استاندارد های ملی بدون تغییر و بدون تاخیر اجرا شود و استاندارد های متناظر بلافاصله حذف گردند. لازم به ذکر است که هرچه گلهای روی سطح ورق درشتتر باشند، ورق از کیفیت پایینتری برخوردار است و در فرایند تولید ورق گالوانیزه سعی میشود تا ورقها به صورت بدون گل تولید شوند. به همین دلیل مقاومت این روش در برابر خوردگی بیشتر است. وجود روی باعث می شود تا مقاومت ورق گالوانیزه در برابر خوردگی و زنگ زدگی افزایش یابد.

اگر پوشش روی خراشیده شده و آسیب ببیند، همچنان از فولاد زیرین محافظت شده و زنگ نمیزند. حتی اگر پوشش خراشیده شود، فولاد یا آهن، توسط فلز رویِ باقی مانده، به صورت خودکار محافظت میشود. در برخی موارد که محصول به صورت شیت به بازار عرضه می شود، تفاوت قیمت بسته با توجه به وزن میتواند در خرید شما تاثیر گذار باشد. به طور کلی، لیست قیمت ورق گالوانیزه توسط ترکیب این عوامل تعیین میشود، و بسته به نیازها و شرایط خاص، ممکن است متغیر باشد. البته لازم به ذکر است که محاسبات انجام شده به صورت تقریبی ست و تنها به منظور انجام محاسبات سریع ارائه شده است. اما گاهی ممکن است لازم باشد تا قیمت یک ورق گالوانیزه را بر اساس مترمربع نیز بدانیم. هر چند قیمت ورق گالوانیزه برای هر کیلوگرم آن بیان می شود اما ممکن است در شرایطی لازم باشد تا قیمت ورق گالوانیزه را برحسب مترمربع محاسبه کنیم. بنابراین، در این سیستم، مساحت ورق از اهمیت ویژهای برخوردار است و بر اساس آن، هزینه نهایی مشخص میشود.

یکی از مهم ترین مزیت های خرید ورق گالوانیزه این است که استفاده از آن در محیط های دارای رطوبت بالا با توجه به مقاومت بالای این ورق در مقابل زنگ زدگی و خوردگی، امکان پذیر است. وجود پوشش روی بر سطح فولاد مانع از نفوذ رطوبت و اکسیژن به آن می شود و از خوردگی و زنگ زدگی فلز جلوگیری می کند. ورق گالوانیزه همان ورق فولادی سرد است که پوششی از فلز روی بر سطح آن قرار داده شده است. الکتروگالوانیزه (Electrogalvanization) یک روش پوششدهی فلزات است که در آن یک لایه محافظ از روی روی سطح فلز پایه ایجاد میشود. بعد از خروج ورقها از مرحله پوشش کرومی، محصول کنترل کیفیت شده و به وسیله دستگاه روغنکاری الکتروستاتیک، با یک لایه روغن محافظ پوشیده شده و بستهبندی میشود. انواع ورق هندی و ژاپنی با کیفیت خوب و تنوع در کوتینگ به بازار عرضه می شوند. جهت اندازهگیری درجه کوتینگ از ضخامت سنجهای الکترونیکی نیز استفاده میشود.

خرید ورق سیاه برای چه موارد استفاده ای انجام می شود؟ برای اطلاع از خرید و قیمت ورق گالوانیزه میتوانید از سایت آهنش با ما کمک بگیرید. ۲۵۰۰ میلیمتر تولید میشوند و میتوانید آنها را در انبار آهن و فولاد آهنش با ما در اندازههای 1 و 1.5 میلیمتر ضخامت و عرض 100 در رول پیدا کنید. سایت آهنش با ما همیشه در تلاش است که قیمتهای دقیق و بهصرفه را به مشتریان خود ارائه دهد. است. قیمت آن بهعنوان یک محصول وابسته به تقاضا و کیفیت مفتول، همچنین هزینههای تولید و توزیع مفتول تعیین میشود. قیمت آن تحتتأثیر عواملی همچون طرح و کیفیت پوشش گالوانیزه و تقاضا و عرضه قرار دارد. قیمت روز ورق گالوانیزه تحتتأثیر موارد متعددی است که در موارد قبلی ذکر شدند. ضخامت ورق (Gauge): ضخامت ورق گالوانیزه یکی از عوامل اصلی تعیین قیمت است. این موارد تنها چند مثال از عواملی هستند که تاثیرگذار بر قیمت مواد اولیه در تولید ورق گالوانیزه هستند. برای اینکه بتوانیم قیمت هر متر مربع از ورق گالوانیزه را محاسبه کنیم باید ابتدا بدانیم هر مترمربع از ورق گالوانیزه چند کیلو است. یکی از ورقهای فولادی که در بازار به فروش میرسد، ورق گالوانیزه است.

8. تقاضا و عرضه: تقاضا و عرضه در بازار ورق گالوانیزه نیز میتواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. قیمت ورق گالوانیزه، همانند دیگر انواع ورقها در بازار آهن، به طور روزانه تغییر میکند و تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تقاضا و عرضه، نوساناتی را تجربه میکند. همچنین، توجه به استانداردها و مشخصات فنی محصول، میزان تقاضا و عرضه در بازار، همچنین رقابت در صنعت میتواند تأثیرگذار باشد. یکی دیگر از مزیتهای استفاده از این محصول، هزینه نه چندان زیاد در مقابل خواص فوقالعاده آن است. به عنوان نمونه در تاریخ 27 آذر ماه 1400 قیمت رول ورق گالوانیزه 0.5 میلیمتر شرکت تاراز چهارمحال 32100 تومان اعلام شده است که به معنای وزن هر کیلوگرم از این ورق است. به عنوان نمونه یک ورق 1 در 2 متر داریم و امکان وزن کردن آن را نیز نداریم. وزن هر مترمربع ورق گالوانیزه برای شرکت های مختلف تولید کننده متفاوت است از طرف دیگر هر چه ضخامت ورق گالوانیزه بیشتر شود وزن یک مترمربع از آن نیز بیشتر می شود. همانطور که اشاره کردیم، مهمترین ویژگی ورق گالوانیزه، استحکام و دوام بالا و مقرون به صرقه بودن آن است. این نوع ورق در فرایندی با دمای بالا تولید میشود که باعث افزایش قوی و مقاومت در برابر زنگزدگی میشود.  This article was c᠎re at᠎ed wi​th the help of G᠎SA Content Generator  DEMO᠎!منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن