الان من دو دستگاه را به هم متصل کردم برای هواپیمایی که دارای ۲ موتور هست، بنابراین ۲ تا تراتل ۲ تا پراپلر ۲ میکسچر به اضافه سوییچها را ما در این جا داریم. من که معتقدم به این سادگی نمی­شود جمع­بندی کرد. این موتور بهصورت استاندارد دارای چهار سیلندر با حجم 1800 سیسی است که توانایی تولید نیرویی معادل 129 اسببخار و 165 نیوتون متر گشتاور را در 4000 دور در دقیقه دارد. باطری های قدرتمند این لیفتراک های برقی توانایی کار کردن به مدت زمان دو شیفت را تنها با یک بار شارژ باطری دارند. وقتی کارت پرواز به مسافر می­دهند محدودیت بار مسافر را تعیین می­کنند. 2) شبیهساز پرواز X-Plane که امروز به ورژن یازدهم از پنجاه و پنج رسیده است. ارتفاع کم کرده تا از زیر ابرهای متلاطم و متراکم کومولونیمبوس به راحتی عبور کند و بعد از عبور از رشته کود دنا، به فرودگاه برسد. اساساً قبل از پرواز هواپیما، باید به خلبان می­گفتیم که نمی­توانی در اطراف فرودگاه یاسوج ارتفاع را کم کنی.

سیستم جرقه زنی این خودرو Spark Tech است و از دیگر تجهیزات این خودرو باید به واتر متانول اینجکشن اشاره کرد، منیفولد اگزوز پورت و پولیش و کتینگ شده است، سوزن های سوخت این خودرو Precision 880 cc است که پاشش خوبی را دارد و این خود پرفورمانس بالایی دارد. باید توجه کرد که آب بندی بین دندانه های دو چرخدنده به روغن اجازه نمی دهد که از وسط پمپ عبور کرده و به قسمت ورودی پمپ باز گردد. سازمان هواپیمایی کشوری می­گوید خلبان کاهش ارتفاع غیر مجاز به زیر 17 هزار پا داشته است. یک اشتباه سازمان هواپیمایی این است که اجازه پرواز این نوع هواپیما را داده معنی تراتل است. به هر شکل خلبان آگاهانه تصمیم گرفته به 15 هزار پایی کاهش ارتفاع بدهد و به برج مراقبت فروگاه این مقدار کاهش ارتفاع را اطلاع داده است. خلبان بر اساس مجوز، ارتفاع خود را به 17 هزار پایی یا 5 هزار و 600 متری از سطح دریا رسانده و نباید به ارتفاع کمتر می­آمد. 7. وقتی یک سوپرشارژر در سرعت ۵۰ هزار دور بر دقیقه می چرخد، می تواند ۶ تا ۹ پی اِس آی بوست تولید کند که به معنی ۵۰ درصد انتقال هوای بیشتر به موتور است.

منظور از تراتل همان دسته استیک گاز موجود بر روی رادیو کنترل می باشد. خراب شدن لرزه گیر دسته موتور های بالا و پایین باعث ایجاد لرزش با تکانه های سنگین در خودرو یا بهتر بگوییم پژو 206 می شود که در حالت توقف و دور آرام موتور بسیار مشهود است. بعد از جا رفتم لرزه گیر، دسته را به روش معکوس خارج کردن جا زدم و پیچ ها را بستم. چون همزمان به اندازه چند تُن، یخ می­زند. براي نگهداشتن هليكوپتر و هاور كردن، گام دوار به حالت خنثي برميگردد كه باعث ميشود ملخها در طي مسير دايره اي حركتشان، گام يكساني داشته باشند و به گام همزمان اجازه بدهد كه هليكوپتر را در هوا نگهدارد. به هر حال مرکز کنترل فضای کشور به خلبان گفته کمتر از 17 هزار پا نرود یعنی بالاتر از ارتفاع حدود 5 هزار و 600 متری حرکت کند. تصویر بالا که می بینید رسیور رادیو کنترل فلای اسکای معرفی شده است ، تقریبا رسیور همه رادیو کنترل ها به همین شکل و شمایل هستند ، ممکن است پین ها کنار کیس باشند و یا اینکه تعداد پین ها زیاد تر و یا کمتر باشد ، ولی ترتیب به پایه ها به شکل بالاست حالا میخوایم به معرفی پین های رسیور بپردازیم.

اگرچه گیرنده فقط چهار کانال دارد ، می توان آن را به پنج کانال RX تغییر داد. همه چیزش سالم بود و فقط دو عدد بلبرینگ را عوض کردند و داشتند آفتومات آن را هم می بستند که من سوال کردم که آیا نباید آفتومات عوض شود؟ برای حل این موضوع، بعضی سازندگان طرحی را ارائه کرده اند که 4 اسپید کنترل جداگانه به یکدیگر متصل شده و شکل یک برد واحد را می گیرند مثل Quadrant 4-in-1. یک اسپید کنترل 4 در 1 مزیت توزیع وزن در پرنده را دارد، چون جرم بیشتر متمرکز شده است، ممان اینرسی کمتری در پرنده وجود خواهد داشت که باعث واکنش پذیری بیشتر آن می شود. یا می­خواسته از این وضع فرار کند و به ارتفاع پایین­تر برود یا فشار یخ باعث شده، کنترل از دست خلبان خارج شود. من این حرف رو خیلی باور ندارم چون وقتی دو هفته پیش من مپ استوک رو برگردوندم ماشین در ظرف مدت خیلی سریعی واکنشش به گاز عالی بود. این اتفاق در فصل های سرد بیشتر خودش را نشان می دهد و خودرو با گاز دادن به اصطلاح ریپ زده و خاموش می شود. 1- روشن نگه داشتن خودرو در حال دور آرام 2- در هنگام كولر روشن با افزایش مقداری گاز از افت قدرت موتور جلوگیری به عمل می آورد .

ایندکسر