کنفرانس مطبوعاتی فدرال در مورد ثبات قیمت بیت کوین


پس از دو روز رایزنی شدید، فدرال رزرو بعدازظهر امروز نشست سپتامبر خود را به پایان خواهد رساند. FOMC یک گام تهاجمی دیگر در مبارزه برای بازگرداندن ثبات قیمت برداشته است.

امروز یک معامله را گزارش دهید. در طول کنفرانس مطبوعاتی، رئیس سیستم فدرال رزرو لحن قاطعی را حفظ کرد و اشاره کرد که FOMC به دنبال بازگشت به موقعیت “به اندازه کافی محدود کننده” برای بازگرداندن ثبات قیمت خواهد بود، اما او همچنین اشاره کرد که این کمیته بین 100 تا 125 خواهد بود. نکته ها. رالی عمدتا بر اساس قیمت ها تقسیم می شود.

و همچنین تاکید کرد که ضرایب تاریخی قبلی پیش از موعد به سیاست کاهش هشدار می دهد، به نظر می رسد برخی دیوارها کاهش یافته است.

علی‌رغم پیام جنگ‌طلبی، دارایی‌های ریسک توانستند بهبود پیدا کنند و S&P 500، نزدک 100 و بیت کوین در اواخر معاملات افزایش یافتند. قیمت طلا نیز پس از این رویداد مطبوعاتی افزایش یافت و 1.2 درصد جهش کرد. در همین حال، با شروع دوباره افزایش بازدهی خزانه داری ایالات متحده، دلار آمریکا برخی از سودهای خود را کاهش داد.

با نگاهی به آینده، اگر بازارها رویدادهای امروز را دوباره ارزیابی کنند و متوجه شوند که محیط سیاست پولی به طور فزاینده ای با اقتصاد و اشتهای سفته بازی خصمانه خواهد شد، دارایی های ریسک ممکن است کاهش خود را از سر بگیرند. با این حال، تعجب آور نخواهد بود که شاهد جهش بازارها در روزهای آتی باشیم زیرا معامله گران موقعیت های فروش خود را بازنشانی می کنند.

حتما بخوانید:
قیمت طلا و سکه امروز 20 شهریور 1401

قبل از اعلام فدرال رزرو، معاملات آتی خزانه داری فدرال رزرو به نرخ نهایی حدود 4.5 درصد در سه ماهه دوم سال آینده اشاره می کرد، اما انتظارات بازار برای افزایش سرعت با برآوردهای تهاجمی تر فدرال رزرو که در یک نمودار پراکنده منعکس شده بود، بود. امروز سازگار است. 4.6 درصد هدف نهایی برای هزینه های استقراض در سال 2023 خواهد بود، در حالی که احتمال کاهش زودهنگام آن را رد می کند.

ارزیابی مجدد چشم انداز سیاست پولی باعث شد بازدهی خزانه داری ایالات متحده در سراسر منحنی افزایش یابد و اسکناس 2 ساله برای اولین بار از سال 2007 از آستانه 4.07 درصد عبور کرد. حرکت اوراق قرضه دلار آمریکا را تقویت کرد و شاخص DXY به بالاترین سطح تاریخ رسید. از سوی دیگر، برای بیش از دو دهه، فلزات گرانبها حساس به نرخ‌های بهره واکنش منفی نشان داده‌اند که منجر به افزایش بیشتر طلا در نتیجه کاهش نرخ‌های بهره شده است.

در همین حال، دارایی‌های موزون ریسک به شدت کاهش یافت و S&P 500 و Nasdaq 100 بیش از 0.5 درصد کاهش یافتند. بیت کوین نیز سقوط کرد و 3 درصد از سود خود را از دست داد زیرا معامله گران به سرعت موقعیت های خود را کاهش دادند تا در شرایطی که ممکن است در شرایط کمتر مساعد آسیب ببینند.

پس از دو روز رایزنی شدید، فدرال رزرو بعدازظهر امروز نشست سپتامبر خود را به پایان خواهد رساند. در یک اقدام تهاجمی دیگر برای بازگرداندن ثبات قیمت، FOMC تصمیم گرفت تا نرخ معیار خود را به میزان سه چهارم درصد به 3.00-3.25 درصد افزایش دهد، مطابق با انتظارات اجماع. چنین تصمیمی، در صورتی که نرخ وجوه فدرال از «سطح خنثی» فراتر رود و منطقه را محدود کند، با رأی اتفاق آرا اتخاذ خواهد شد.

حتما بخوانید:
اهنگهای خاص عاشقانه دوست دارم عشقم نفسم

اگرچه CPI سالانه از 8.5 درصد در جولای به 8.3 درصد در آگوست کاهش یافت، اما بیش از چهار برابر هدف بلندمدت فدرال رزرو یعنی 2 درصد بود. علاوه بر این، Real Gage در بحبوحه افزایش اجاره بها بیش از حد انتظار افزایش یافت و از 5.9 درصد قبلی به 6.3 درصد رسید که نشان می دهد چشم انداز قیمت بسیار نامشخص است و احتمال افزایش آن وجود دارد.

نقطه پایان

دیدگاهتان را بنویسید