کتاب کودک و نوجوان کتاب لند

همچنین برای خرید کتاب نوپا ذیل 2 سال واجب می باشد به جنس مکتوب نیز توجه شود، به کارگیری از کتاب‌های پارچه‌ای و یا کتاب‌های مقوایی بهداشتی بسیار در محافظت سلامت کودک، که اکثر اوقات تلاش در درون دهان بردن کتاب دارد، اهمیت است. قدم اولیه به جهت خرید کتاب بچه و نوجوان مدنظرتان، آشنایی اهمیت روشی میباشد که از سال‌ها پیش کانون رویش فکری کودکان و نوجوانان به جهت تفکیک گروه‌ های سنی مکتوب های متفاوت گزینش کرده است. همین کانون اطلاعات خوبی درباره آنچه از کتاب‌ خوانی آیتم نیاز گروه‌ های سنی متعدد است، به والدین می‌دهد. در همین گزارش رجانیوز همت کردیم تابهترین انتشارات مکتوب نوپا و نوجوانرا اهمیت ذکر خصوصیت های بارز هر کدام معرفی نماییم تا بتوانید اساسی دید خوب تر برای خرید کردن مکتوب کودکانه مبادرت نمایید. همان طور که گفتیم به جهت خرید مکتوب های کودکانه از ناشران ذکر شده در این گزارش و سایر انتشارات در موضوعات متفاوت و به جهت تمامی جایگاه بندی های سنی میتوانید به رخ آنلاین از دکان های دارای زمینه کتاب کودک، مانندعمو کتابی، هدهد، دیجی کالا، کتابک و … شما چه انتشاراتی را میشناسید که جایش در لیست بالا خالی است؟ لطفا حساس ما در دربین بگذارید.
عمومی
© همگی حقوق و دستمزد دنیوی و معنوی همین وبسایت وابسته به آریاکید بوده و نقل مطالب مهم ذکر ماخذ مجاز است. درحال حاضر حدود یک قرن و نیم از اولی باری که آلیس همین سفر را شروع کرد، می گذرد و قصه فروتنانه ی کارول، حال الهام بخش خلق و خوی فیلم ها، نقاشی ها و اکثری از هنرهای دیگر شده است. در این مطلب می خوا‌هیم درباره ی چگونگی به تصویر کشیدن «شخصیت های کودک» در داستان ها سخن نماییم و ادراک بهتری را از خصوصیت های آن ها به دست آوریم.
گفتنی‌ست کتاب‌های شعر نوباوه اپلیکیشن کتابراه به شکل کتاب شعر طفل pdf، کتاب صوتی شعر بچه و مکتوب الکترونیکی شعر بچه منتشر می‌شود. هدهد حلقه‌ای دیگر از لینک بین کالای فرهنگی و مخاطبان می باشد که در موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان طراحی و راه‌اندازی شده است. در آغاز با یک کتابدار کارشناس کودکان مشورت کنید، این فرد منبعی فوق العاده مملو از داده ها به روز و صحیح در مورد مکتوب ها، مجلات، سی دی ها و اشکال مورد ها دیگر در اختیار شما قرار می دهد. مهم تعدادی از راهنماهای مکتوب های منتشر شده و ناشران دارای مکتوب کودک، مشورت نمایید و حساس معلم فرزندتان کلام کنید. مهم‌ترین نکته همین می باشد که کودکتان در در بین حساس نزدیک بودن به شما و صدای شما یعنی چیزهایی که عمده از دیگر موارد دوست دارد، حساس کتاب‌ها ارتباط برقرار می‌کند.
قصه‌ها و داستان‌های کودکانه نقش بسیار مهمی در پرورش و تربیت فرزندان ما دارند. تجربه‌های آموزندۀ همین داستان‌ها به شعور خوب تر کودکان از خویش و پدیده‌های پیرامونشان و هم ادراک عمیق‌تر آن‌ها از ارتباط‌های انسانی می‌انجامند. همین اثرها علاوه بر مشغول کردن، موجب افزایش تمرکز و خلاقیت کودکان میگردند و آن ها را مهم فرهنگ‌های متفاوت و مهارت‌های مختلف برای زندگی آشنا می‌کنند.

نشریات و انتشارات[ویرایش]

یقیناً انتشارات ما از اثرها کلیدی کیفیت و خوب حمایت اضطراری رو خواهد نمود. میتوانید اهمیت ما از روش آدرس اینترنتی و شماره های تماس در رارتباط باشید. حیاتی این فعالیت قیب از این که مکتوب را چاپ نمایید اجازه می‌دهید کس دیگری کتاب شما را بخواند و اشکالات حساس را بازگو کند. به جهت مثال، مکتوب های که هر فصل خویش را اساسی یک اقدامات شگفت انگیز از شخصیت‌های داستان شروع و به اتمام می‌رسانند حوزه را به جهت تلاوت فصول بعدی و پیگیری خواندن کتاب مهیا می‌کنند. کودکان می خواهند به نوعی بتوانند با شخصیت رابطه برقرار کنند. به یک کتابفروشی یا این که کتابخانه بروید و در بخش کتب بچه‌ها کاوش کنید تا ژانرهای متفاوت مکتوب برای کودکان را بدست آورید.

  • کلمات واژگانی نو و طاقت فرسا زمانی شگفت انگیز هستند که بتوان معانی را از بافت داستان استنباط کرد.
  • کتاب‌هایی که در راستا طفل تولید می‌گردند اساسی تنوع دوچندان متعددی می‌باشند.
  • در طاقچه هزاران کتاب، مجله، روزنامه و کتاب گویا را می‌توانید دانلود کنید و اصلی موبایل، تبلت و رایانه آنان را بخوانید.
  • آنچه که منظر ماست یک عنوان دقیق است که بتواند جلوه‌ای از شخصیت دارای داستان شما را منعکس کند.

اگرچه همین کاهش‌ در تعداد عنا وین خویش را نشان نمی‌دهد و ما هر سال شاهد ارتقاء تعداد عنوان ها هستیم،‌ اما به‌باور نویسندگان و کارشناسان این زمینه در کمیت دوچندان خویش را نشان دیتا است. در لیستی که در همین گزارش برای شما عرضه کردیم، جای انتشاراتی که به طور تخصصی در راستا کتاب های علمی و فرهنگ وتمدن طومار برای کودکان کار کرده باشد، خالی بود البته انتشار طلایی به لطف توانسته در این حوزه کار کند و جزو لیست بهترین انتشارات کتاب کودک جای گیرد. این انتشارات که در لیست بهترین انتشارات مکتوب کودکان جای می‌گیرد از سال 90 فعالیتش را شروع کرده هست و مشهور ترین مکتوب هایش را میتوان مجموعه باشگاه مغز دانست که برای رشد توانمندی های فرضی کودکان طراحی شده است. البته شایان ذکر هست که همین انتشارات در زمینه کتاب های فرزندپروری و مهارت های کودکان نیز مکتوب های لطف منتشر کرده است.

پایداری هویت ایرانی

کارشناسان می‌گویند تلویزیون و دیگر شکل‌های رسانه‌های الکترونیکی خوبتر میباشد برای کودکان بزرگ‌تر از دو سال نگه داشته شوند، زیرا قرار دادن کودکان در درمقابل یک دستگاه پر‌نور نظیر تلویزیون، بیگانگی یا ناپیوستگی ساخت می‌کند. برنامه‌های تلویزیونی هم که به جهت کودکان کوچک‌تر تهیه می شود هیچ ویژگی ارزشمندی ندارد و حتی برنامه‌های آموزشی تلویزیون هم هیچ زمان به اندازهٔ‌ بازی کردن، کشف روش و صورت فعالیت یک اسباب‌بازی یا این که ماجرا گفتن شما به جهت طفل موثر و غنی نیست. از لحاظ جور مطلبی که می‌خوانید هر چیزی می‌تواند باشد؛ مکتوب داستان، رمان، روزنامه،‌ مجله و حتی بروشورهای مختلف. نوپا همینطور ممکن است مجذوب تصاویری دارای رنگ‌های پر‌نور و تضاد شدید شود، بنابراین کتاب‌های کودکان و کتاب‌های چهره یی را فراموش نکنید. کودکان صدای مادرشان را از زمانی که در رحم میباشند می‌شناسند و شما می‌توانید مکتوب خواندن اساسی صدای بلند را از همان زمانی که باردار می باشید به جهت کودکتان به یک عادت تبدیل کنید و خیلی بهتر هست در صورتی که پدر نوباوه هم در همین فعالیت سهیم باشد.
ساده ترین تعبیر و تفسیر این پدیده این است که افراد باسواد قصه می‌خوانند و ماجرا خواندن دو فایده دارد. نخستین این‌که دروازه مطالعه است و شما را وا می‌دارد لغات تازه یاد بگیرید و به چیزهای جدید فکر کنید و دوم این‌که کشف می‌کتید مطالعه چقدر لذت بخش می باشد و وقتی در همین راه افتادید کلیه چیز می‌خوانید و تلاوت به عبارتی دکمه گم شده است. تقسیم بندی کتاب باید به گونه ای باشد که خواندن مکتوب را به جهت نوباوه آسان کند. همین نکته به درک و آشنایی عمده لغت ها بوسیله نوباوه امداد می کند همینطور بهتر است مکتوب اهمیت اطلاعات پاره ای آغاز شود. صرفا دیتاها حتمی مثل داده ها کلی در آیتم شخصیت اهمیت داستان، اسامی و محل زندگی آنها می بایست در شروع کتاب باشد چون داده ها مازاد نوباوه را خسته می کند و دیگر میلی به کتاب خوانی نشان نخواهد داد. کتاب کودکان علی الخصوص خردسالان بایستی پر از تصاویر مهم رنگ های شاد و درخشان باشد و متن های مقداری داشته باشد.
این کتاب ماجرا کودک pdf ماجرای دختر زیبا و کوچکی را قصه میکند که در اعماق بیشه در چنگال گرگی بدجنس گرفتار می‌شود. این داستان آموزنده به کودکان یاد می دهد به غریبه‌ها اعتماد نکنند.داستان کودکانه دخترانه نیز از بخش‌های جذاب کتابراه می باشد و اثرها جذاب اکثری را حساس این موضوع می‌توانید داشته باشید. دانلود کتاب قصه‌های دیرین هم در گروه بخش‌های پرطرفدار کتابراه قرار داراست و شما به راحتی به بخش اعظمی از همین داستان‌های دوستداشتنی دسترسی پیدا می‌کنید. انتخاب کتاب‌های مناسب کودک و نوجوان در بازار بی‌در و پیکری به نام محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان که هر سودجویی قصد پول درآوردن از آن را دارااست کاری آسان نیست. این عمل را کارشناسانی انجام می‌دهند که در این زمینه آزموده شده‌اند. آنان می‌توانند تفاوت‌های یک ماجرا یا این که تصویر هنری و فرهنگی را از روایت‌ها و تصویرهای کم‌مایه یا بی‌مایه بشناسند و آن را به مخاطبان خود معرفی کنند.
کارگاه شناخت ادبیات کودکان که به رخ سالیانه در هر مهرماه شروع و مدت ۹ ماه به درازا می‌کشد، از دو سطح کارگاه مقدماتی و سوله تکمیلی یا پیشرفته تشکیل شده‌است. در همین کارگاه‌ها استادان و کارشناسان ادبیات کودکان و حوزه‌های متعلق مثل کتابداری و روان‌شناسی، مبانی ادبیات کودکان و حوزه‌های وابسته را به اعضاوجوارح آموزش می‌دهند. پس از پایان هر دوره، شرکت‌ کنندگان به دریافت گواهینامه نائل میشوند و می‌توانند در گروه‌های بررسی شورا به کار بپردازند.
سری کتاب‌های حواستو عده کن متن فهیمه سیدناصری نیز در هر جلد به مهارتی یگانه به جهت یک تیم سنی معین می‌پردازد. همینطور داستان‌های کوتاه کودکانه زیادی درباره خانواده، شجاعت و وقار متن شده می باشد که در ادراک کودکان از همین مفاهیم دوچندان مفید هستند. اثر ها مشهور نویسندگان جدیدی نظیر رولد دال مانند چارلی و سوله شکلات‌سازی و آقای روباه شگفت‌انگیز و هم کتاب‌های راحت سیلوراستاین نظیر لافکادیو و من و دوست غولم نیز به قلم مترجمانی کارآزموده به پارسی برگردانده شده‌اند. پرفروش‌ترین کتاب‌های طفل دنیا در دوران معاصر نیز به گویش فارسی ترجمه شده‌اند و دارای استقبال فوق‌العاده‌ای در کشور‌ایران مواجه گشته‌اند.

حتما بخوانید:
راهنمای جستجو و نحوه دانلود رایگان مقاله انگلیسی

کتاب من بد نیستم!

شورای مکتوب بچه به تیتر شعبهٔ ملی محل کار بین‌المللی مکتوب به جهت نسل برنا کماکان کار مهم محاسبه و کاندیدا کردن پدیدآورندگانی را که در مسابقهٔ جهانی هانس کریستین آندرسن شرکت می‌نمایند برعهده دارد. معیار کلیدی کمپانی کاندیداها در همین مسابقهٔ جهانی گروه کتاب‌هایی میباشد که آن پدیدآورنده در طول سالهای منتشر کرده‌است و در ماندگاری و جاودانگی ادبیات کودکان درحوزهٔ ملی و بین‌المللی نقش داشته‌است. کتاب‌های پیشنهادی در شورای اجرایی گروه‌های باز‌نگری تصویب و به هیأت مدیره اعلام می‌شود. پس از تصویب هیأت مدیره جایزه و تقدیرنامه‌های مربوط به این آثار در مراسم سالگرد شورای کتاب نوپا که هر ساله در یک عدد از ماه‌های زمستان برگزار می‌شود، به پدیدآورندگان آن‌ها اهدا می‌شود. مالک امتیاز و مسول این وب سایت موسسه فرهنگی هنری پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان است.
یکی از نکته ها اهمیت در انتخاب مکتوب ماجرا کودک، توجه به تاثیر قصه‌های فانتزی و افسانه‌ها بر روان انسان است. خیلی از والدین دغدغه گزینش کتاب مناسب اهمیت سن و سال طفل خویش را دارند، در صورتی که شما هم جزو آن جور از والدینی می باشید که در میان انبوه کتاب‌های نوباوه نمی‌دانید کدام یک بیشتر به جهت فرزندانتان مطلوب است، پیشنهاد میکنیم تیم کتاب‌های نوباوه باذکاوت من را انتخاب کنید. حساس دقت به این که نویسنده مجموعه کتاب نوپا باذکاوت من همت کرده هست کلیه ابعادی رفتاری و شناختی کودک را در نظر بگیرد خرید کتاب طفل زرنگ من بسیار می‌تواند در رویش و ارتقاء مهارت‌های متفاوت نوباوه مفید باشد. بازی‌دونه فروشگاه آنلاین تخصصی انواع اثاثیه بازی میباشد که در آن همت کردیم به شکل هوشمندانه حساس ارائه مدل بندی مناسب بهترین اثاثیه بازی ها را حساس توجه به مقام سنی و مورد قضیه به جهت کودکان به شما توصیه کنیم. در دکان بازی‌دونه شما به راحتی می‌توانید اهمیت دیدن تصاویر و ویدیوهای منحصر به فرد از اثاثیه بازی ها بهترین گزینش به جهت خرید لوازم بازی، خرید بازی فکری و خرید مکتوب بچه را داشته باشید. هدف و تلاش ما این می باشد که حساس دقت به سلیقه مخاطب، تازه ترین محصولات را اساسی بهترین میزان مرغوب بودن در فروشگاه بازی‌دونه به شما ارائه کنیم.
با آشنایی صحیح و بنیادین در انتخاب‌های خویش تصمیمات بهتری می‌گیرید و اهمیت آگاهی بیشتر کتاب گزینه نظر را تعیین می‌کنید. © همگی حقوق و دستمزد همین تارنما محفوظ و وابسته به فروشگاه مکتوب الکترونیک طاقچه است. Ⓒ حقوق و دستمزد کل محتوا و محصولات سایت به جهت بازی‌دونه محفوظ است. همگی حقوق و دستمزد دنیوی و معنوی این وب سایت متعق به وب سایت کتاب وب می باشد. سپس از 3 سالگی نوباوه می توانیم آغاز به تهیه و تنظیم کتبهای بی آلایش بکنیم.

حتما بخوانید:
NBA تست های ماری جوانا تصادفی را در 21-20-2020 انجام نمی دهد

شبکه های اجتماعی

با خرید کتاب کودک مصور، می‌توانید مهارت‌های داستان‌گویی او را توسعه دهید. در دو ده سال اخیر، نیز به تعداد ناشران تخصصی مکتوب نوپا و نوجوان افزوده شده و هم بخش اعظمی از ناشران کتاب بزرگسال، واحدی را به تکثیر مکتوب برای کودکان و نوجوانان اختصاص داده‌اند. نیز مهیا هست و شما میتوانید از سرویس ها مشاوره مجانی عمو کتابی در زمینه خرید بازی فکری کودکانه هم بهره مند شوید و متناسب اصلی سن فرزند خویش بازی مد حیث و مناسبش را خریداری نمایید. به جهت عشق و علاقه مند نمودن بچه به کتاب همت نمایید مکتوب خیلی تعلیمی نباشد. درصورتیکه می خوا‌هیم در استانداردهای گزینش مکتوب بچه موضوعی رو به فرزند تدریس بدهیم، خوب تر هست از کتاب های مهارت های زندگی به کارگیری کنیم که آن نیز نباید همیشگی باشد. مکتوب قرائت برای کودک، او را حیاتی مفاهیمی مثل داستان، اعداد، حروف، رنگ‌ها و شکل‌ها آشنا می‌کند و اطلاعاتی دربارهٔ‌ جهان اطرافش به او می‌دهد.

کتاب قصه های ادبیات پارسی (

تمامی دستمزد دنیوی و معنوی وابسته به شرکت راهکارهای خلاق کِلک خیال است. حیاتی ورود تکنولوژی به زندگی،‌ دغدغه‌های جدیدی به جهت والدین ساخت شده است. همه دستمزد دنیوی و معنوی این سایت متعلق به Ketabane.Org می باشد. یک کتاب کلیدی یک پیام بی آلایش یا این که یک نکته یادگیری، چیزی را برای فرزندتان باقی می‌گذارد که او را وادار به فکر نمودن می‌کند.
معمولا به سراغ خرید کتاب های بزرگ‌سالان میرود که می‌توانند شامل کتاب‌ های تاریخی، رمان‌ های عاشقانه یا حماسی و حتی در بعضی موردها مطالعات سیاسی باشند. خرید کردن مکتوب نوپا و نوجوان در ضمن رعایت اصول، می‌تواند منطق و فهم کودکانه‌ای را چاشنی تقویت قدرت تفسیر کودکان از مسائل اجتماعی و ارتباطات‌ شان کلیدی سایر اطرافیان کند. هنگام خرید کردن کتاب بچه برای فرزندتان، به مدت روزگار توجه او فکر کنید.
در کنار این‌ها بخش نظری این کتابخانه همهٔ آثار نظری مربوط به حوزهٔ ادبیات کودکان و نوجوانان را در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد. همچنین کتابخانهٔ تحقیقاتی، نشریه‌های مربوط به کودکان و نوجوانان را در کنار پایان‌نامه‌های دانشجویی در این زمینه آرشیو می‌کند. انتشارات گوناگونی به صورت تخصصی در راستا تولید و انتشارات مکتوب طفل و نوجوان عمل میکنند در اینجا ما یک سری تا از بهترین انتشارات بچه را به شما معرفی می‌کنیم.
دبیرخانه هماورد (فستیوال) بازارپردازی تهران به جهت حفظ عمده از حقوق و دستمزد مالکیت فکری صاحبان کسب و کارهای حوزه طفل قراردادی بین تنظیم کننده‌های ارشد و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی انعقاد کرد. کتاب چهره‌ای «اولین پرواز مل» متن کورِی تِیبِر و ترجمه معصومه نفیسی توسط کتاب‌های زرافه (دپارتمان بچه و نوجوان انتشارات سیمای شرق) روانه بازار نشر شد. این اثر کتابی آموزنده و کاربردی به جهت شناخت کودکان و نوجوانان حساس نماز است.هدف از نماز خواندن، چرایی و چگونگی نماز خواندن. وب سایت کارگاه کودککارگاه طفل در واقع از انتشارات خوب در حوزه کتاب های آموزشی بچه و نوجوان است. در همین پست سه تارنما اعتبار و مطمئن برای خرید آنلاین مکتوب نوپا را به شما معرفی خوا هیم کرد. تیم سنی، ویژگی‌های فرهنگی، تعداد صفحه ها کتاب، محتوای قصه و جذابیت جلد و تصویرها از نکاتی هستند که بایستی اعتنا ویژه‌ای به آن ها داشت.

گربه خرابکار حمام می‌کند

سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برایدانلود و مطالعه‌ی بهترین‌ کتاب‌های کودک حساس موضوع کتاب قصه کودک، مکتوب علمی کودک، مکتوب آموزشی کودک، کتاب شعر نوباوه و… به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ مکتوب بچه و نوجوان در دهه‌های آخر همواره به‌عنوان یک عدد از حوزه‌های درخشان چه به‌لحاظ کیفی و چه از حیث پاره ای در حوزه تمدن مطرح بوده است. کرمانشاه- مدیرکل کانون رشد فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از برگزاری اولین نمایشگاه مکتوب طفل و نوجوان در کرمانشاه خبر داد. چنانچه دیتاها مقداری در زمینه کتاب نوباوه داشته باشید هم مسلما اسم مکتوب های می می نی را شنیده اید.

کتاب حمام مادر و بچه

چند سال پیش زمزمه‌هایی شنیده شد که بشر دیگر در زمان پساباسوادی زندگی می‌کند و بضاعت و توان درک کلمه ها مکتوب چندان به کارش نمی‌آید. ما مهم لغات دنیا را رویکرد می‌بریم و حال که دنیا به دنیای وب رو آورده است ضروری میباشد در پی اش برویم و مطالعات مان را به اشتراک بگذاریم. انسانهایی که نمی‌توانند همدیگر را ادراک کنند نمی‌توانند ذهن ها و اندیشه هایشان را مبادله کنند. به نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) 3 عنوان کتاب ویژه کودکان را مهم موضوعات خداشناسی و اصول آیین در قالب کتاب های پروانه معرفی کرد. یک مکتوب خوب اساسی چنان جذابیتی می باشد که کودکان دوست ندارند آن را کنار بگذارند و دوست دارا هستند بدانند اخیر ماجرا چه اتفاقی می‌افتد.
سبک نگارشی شما به مجموعه سنی که برایشان می‌نویسید، تعداد عبارات مرتبط، داستانی که داستان می‌کنید، و ولی ترجیحات فردی شما بستگی دارد. ۲- بزرگسالانی که کتاب را می‌خرند و در اختیار کودکان خویش قرار می‌دهند تا بخوانند یا خود به جهت آنها می‌خوانند. کودکان 6 تا 9 سال، دیگر یاد گرفتند که چگونه خودشان به گزارش همین سایت به تنهایی و به صورت مستقل مکتوب بخوانند. به جهت این که آنان را اکثر به سمت کتاب‌خوانی سوق دهید، سراغ کتاب‌هایی بروید که با عشق و علاقه طفل شما همخوانی دارند. بهترین و تحسین‌شده‌ترین کتاب‌ ها گرد هم آمده‌اند تا برای افرادی که تمایل به خرید مکتوب های ارزشمند دارند، هیچ دغدغه‌ای وجود نداشته باشد.
چه یک ماجرا واقع گرایانه در گزینه یک حیوان خانگی باشد یا این که یک قصه سورئال در مورد قلعه ای در مریخ، باشد. یا کتاب “خرسی و ترسی” از انتشارات نردبان به جهت 5-6 سال مطلوب است. آنان دوست دارا هستند محفظه اطرافشان را بشناسند بنابراین از کتاب لذت می برند ولی در ادامه عشق کتاب کودکان شان به کتاب کمتر می شود. نیز دردی ابزاری هست که افراد را به مجموعه تبدیل می نماید زیرا به ما اذن میدهد از لاک خویش بیرون بیاییم. گرد‌همایی «بوکتاب» باغ مکتوب سه روز شنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ دارای معرفی حدیثه قربان، تصویرگر مکتوب های کودک در قالب برنامه «متولد ماه» برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید