پیش بینی بازار بورس امروز 8 شهریور 1401


در صورت افزایش شاخص بورس در روز گذشته، بورس معاملات روز سه شنبه را می پذیرد.

گزارش خواهد کرد امروز تجارت کنید; در پایان معاملات روز دوشنبه 7 شهریور 1401، 396 نماد صعودی و سهم 260 نماد کاهش یافت.

دیروز 7 شهریور 1401 شرکت پاکسان (شاپکسا)، شرکت خاچرخاش و شرکت لیزینگ ایرانیان (وایران) بیشترین افزایش قیمت را در بازار سهام به ثبت رساندند. شرکت های لیزینگ بهمن (والبوهمن)، پتروشیمی ارومیه (شاروم) و سرمایه گذاری مسکن پردیس (ساپردیس) بیشترین ارزآوری را داشتند.

با تخفیف ترین قیمت

نمادهای فامراد (شرکت آلومراد)، اسکارد (شرکت کردستان سیمن) و کپشیر (شرکت پشم شیشه ایران) بیشترین افت را در روز دوشنبه و شیر پاستوریزه پاگاه گلپایگان (غوگلپا) بیشترین افت را داشتند. قیمت.

بازار عرضه و تقاضا

دیروز قیمت پایانی بازار به 600 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش خطوط خرید نیز نسبت به پایان روز گذشته افزایش یافت و به 137 میلیارد تومان رسید.
نیماد ذوب (شرکت ذوب آهن اصفهان) با یکسری خرید 23 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از ذوب، برندهای بلبر (شرکت کابل البرز) و خوانسار (شرکت صنعتی نصیر ماشین) بیشترین خرید را داشتند.
در پایان بیشترین تعداد فروشندگان بازار متعلق به نیماد فامراد (شرکت آلومراد) بود که ارزش آن 400 میلیون تومان بود. بعد از فیمراد، نومد ساکراد تعدادی فروشنده دارد.

پیش بینی بازار سهام امروز

روز دوشنبه پس از افزایش در نیمه اول معاملات، شاخص در نیمه دوم کاهش یافت، اما شاخص نیز وزن بیشتری پیدا کرد و نمادهای بازار سبز بیشتر از نمادهای قرمز بود.

فولاد، فملی، فارس، نوری، کچاد، جم، مبین، توپیکا، کاگال و شبریز ارشد همگی قرمز بودند و برای سومین روز متوالی پول واقعی از بازار خارج شد. اما دیروز موجودی نسبت به روز گذشته 207 میلیارد تومان کاهش داشت.

حتما بخوانید:
جملات انگیزشی - بیش از 60 متن انگیزشی برای موفقیت - عکس انگیزشی

در روز دوشنبه بیشترین خروج پول واقعی مربوط به نمادهای شستا، خوار، سامان، باپاس، فارس، واپاسر، مدکو، کنور، واگارداش و پترول بود. گروه های بانکی، بیمه، معدن و خودرو بیشترین خروج سرمایه واقعی را داشتند.

روند کلی بازار دیروز صعودی بود، اما بسیاری از ارشدان در بازار گرفتار شدند و شاخص دیروز کاهش یافت.

ارزش معاملات خرد روز گذشته با 8 درصد کاهش به 3 هزار و 127 میلیارد تومان رسید. به نظر می رسد دو نوع معامله گر واقعی وجود دارد. یک گروه به نمادهای کوچک و متوسط ​​توجه دارند و گروه دیگر معامله را کنار گذاشته و منتظر توافق نهایی هستند.

در بازار ارز، ارزش دلار در محدوده 29 هزار تومان در نوسان است. همانطور که در بازار، معامله گران منتظر هستند.

گزارش های فروش ماهانه بسیاری از شرکت ها نیز در روزهای اخیر منتشر شده است. گزارش عملکرد شرکت ها یکی از عوامل موثر بر روند بازار در روزهای اخیر بوده و انتظار می رود قیمت سهام شرکت های با بهترین عملکرد پاسخگوی تقاضا و رشد قیمت باشد.

نقطه پایان

دیدگاهتان را بنویسید