پرند سیستم تولید کننده دوربین مدار بسته

پرند سیستم تولید کننده دوربین مداربسته

اگر به دنبال یک شرکت معتبر و مناسب در زمینه تولید دوربین مدار بسته هستید، پیشنهاد ما شرکت پرند سیستم است. شرکت پرند سیستم معتبرترین تولید کننده انواع دوربین‌های مدار بسته از جمله دوربین دایناتک می‌باشد. در ادامه برای آشنایی بیشتر با شرکت پرند سیستم و سری جدید دوربین این شرکت، با ما همراه شوید.

شرکت پرند سیستم

شرکت پرند سیستم یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه تولید انواع دوربین‌های مدار بسته در ایران است که فعالیت خود را از سال 1387، در زمینه تولید دوربین مدار بسته آغاز کرده و تاکنون در این حوزه فعالیت می‌کند. همچنین این شرکت یکی از شرکت‌های زیر نظر مراکز دانش بنیان می‌باشد.

شرکت پرند سیستم توانسته با تولید انواع دوربین‌های مدار بسته، از جمله دوربین‌های مدار بسته سیمی و بی سیم در زمینه‌های مختلف صنعتی، تجاری و … فعالیت و محصولات با کیفیت خود را به بازار ایران و جهان عرضه کند.

ویژگی های شرکت پرند سیستم

ü     تولید انواع مختلف دوربین‌های مدار بسته:

تولید انواع دوربین‌ها بر اساس سیگنال‌های ارائه دهنده، شکل فیزیکی دوربین (مانند دوربین‌های صنعتی، دوربین‌های دام، چرخشی، مادون قرمز)

ü     پروانه کسب

ü     گواهی ثبت علامت تجاری دایناتک

ü     سند بر هویت فعالیت:

 دارای دو سند است که برای تمامی محصولات مختلف شرکت پرند سیستم می‌باشد:

شماره سریال روی بسته و شناسه ملی

ü     عضو اتحادیه تولید کنندگان و تعمیرکنندگان سیستم‌های حفاظتی

ü     تایید شده توسط وزارت صنعت و معدن

ü     قیمت مناسب و ارزان

ü     خدمات پس از فروش

طرز کار دوربین‌های مدار بسته

سیستم دوربین مدار بسته دارای چهار عنصر اساسی است. دوربین، لنز، مانیتور، دستگاه ضبط کننده چهار عنصر تشکیل دهنده سیستم دوربین‌های مدار بسته هستند. در بین این چهار قطعات، دوربین مهم‌ترین بخش سیستم دوربین مدار بسته است که تصویر را تصویر برداری می‌کند. دوربین‌های مدار بسته همانند یک دوربین معمولی و عادی عمل کرده و ‌تواند تصاویر مختلف را فیلم برداری کند. توانایی دوربین‌ها در بزرگ‌نمایی و بیرون زدن با یکدیگر متفاوت است و علت آن، نوع لنز به کار برده شده در دوربین ها است.

کاربرد دوربین های مدار بسته

کاربرد دوربین های مداربسته

امروزه به علت پیشرفته شدن تکنولوژی، همه افراد به دنبال راهکار‌های مناسبی جهت مقابله با جرایم هستند. یکی از این راهکار‌ها نصب دوربین‌های مدار بسته است. در ادامه به تعدادی از کاربرد‌های دوربین مدار بسته اشاره می‌کنیم.

ü     کاربرد دوربین مدار بسته جهت نظارت ترافیکی

 دوربین‌های مدار بسته در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها نصب می‌شوند تا ترافیک و تردد خودروها مورد بررسی و کنترل قرار گیرند. نظارت بر سرعت غیر مجاز، عبور از چراغ قرمز، رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و … با استفاده از دوربین‌های مدار بسته امکان پذیر شده است. به طور کلی کاربرد دوربین‌های مدار بسته که بیشتر از نوع دوربین دایناتک است، بسیار چشمگیر می‌باشد.

ü     کاربرد دوربین مدار بسته به منظور نظارت بر پارکینگ خودروها، انبارها

ü     در مکان‌های عمومی

ü     مناطق تاریخی

نصب دوربین‌های مدار بسته در مناطق تاریخی، باعث افزایش امنیت و حفاظت از بناهای تاریخی می‌شود.

ü     نصب دوربین مدار بسته در مراکز حساس از جمله بیمارستان و مراکز درمانی:

مراکز درمانی از جمله بیمارستان و مراکز درمانی یکی از مهم‌ترین مراکزی هستند که باید در این مناطق دورین مدار بسته نصب شود.

ü     نصب دوربین‌های مدار بسته در داخل خودرو:

این دوربین‌ها به راننده در هنگام دنده عقب گرفتن وسیله نقلیه کمک می‌کند و از برخورد وسیله با اشیا یا افراد جلوگیری می‌کند.

ü     نصب دوربین‌های مدار بسته در مدارس و مکان‌های ورزشی و تفریحی

ü     کاهش هزینه‌ها با نصب دوربین مدار بسته

ü     نظارت در کنترل و پیشگیری از بیماری کوید-19 با استفاده از نصب دوربین‌های مدار بسته

نصب دوربین‌های مدار بسته حرارتی در محیط و مکان‌هایی از جمله محیط‌های پرتردد، ورودی مراکز درمانی، ورودی مراکز خرید، ادارات و … باعث شناسایی افراد مشکوک می‌شود.

انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مداربسته

دوربین‌های مدار بسته براساس یک سری از ویژگی‌ها با یکدیگر متفاوت هستند. دوربین‌های مدار بسته را می‌توان بر اساس ویژگی‌های زیر بررسی کرد.

انواع دوربین مدار بسته براساس بدنه

دوربین‌های مدار بسته را می‌توان بر اساس شکل ظاهری و فیزیکی آن‌ها را تقسیم بندی کنیم. برخی از انواع دوربین های مدار بسته بر اساس بدنه در زیر آمده است:

ü     دوربین مدار بسته دام

ظاهر این دوربین مدار بسته به شکل گنبدی است. این دوربین‌ها را می‌توانید بر روی سقف، فضاهای داخلی مثل فروشگاه‌ها، بانک‌ها، ادارات، منازل، مکان‌های عمومی، هتل‌ها، بیمارستان‌ها و… استفاده کنید.

ü     دوربین مدار بسته باکس

این دوربی‌ها بیشتر در صنعت کاربرد دارن. شکل ظاهری این دوربین مدار بسته همانند اسم آن‌ها به صورت باکس و مکعب مستطیل است.

ü     دوربین‌های مدار بسته اسپیددام

این دوربین‌ها توانایی چرخشی 360 درجه افقی و 180 درجه عمودی هستند. این دوربین‌ها برای مراکز بزرگ مناسب است زیرا نقاط دور را تحت پوشش خود قرار می‌دهد و می‌تواند این تصاویر را با بالاترین کیفیت تصویر برداری کند. جنس این دوربین ها فلزی است.

ü     دوربین مدار بسته چشم ماهی

اسم آن بر اساس شکل ظاهری آن نام‌گذاری شده است. لنز دوربین چشم ماهی به صورت ثابت است و باید بر روی مرکز سقفی با حداقل 3 متر ارتفاع نصب شود.

تقسیم بندی دوربین‌های مدار بسته بر اساس کیفیت تصاویر

یکی از نکات مهم در انتخاب دوربین‌های مدار بسته، کیفیت تصاویر ضبط شده توسط دوربین است. عوامل مختلفی در کیفیت تصویر دوربین مدار بسته نقش دارد. یکی از بارزترین عامل رزولوشن و وضوح تصاویر می‌باشد. در مشخصات دوربین رزولوشن  تصویر را به صورت عددی بر حسب مگاپیکسل مشاهده می‌کنید. این عدد به تعداد پیکسل‌های تشکیل دهنده تصاویر اشاره دارد. هر چه قدر این عدد بیشتر و بزرگ‌تر باشد، جزئیات تصاویر بیشتر قابل دیدن است.

دید در شب در انواع دوربین‌های مدار بسته

دید در شب در انواع دوربین های مداربسته

دوربین‌های مدار بسته را می‌توان بر اساس دید در شب، به صورت سیاه و سفید یا سفید و رنگی نیز تقسیم بندی کرد. وجود رنگ در تصاویر باعث می‌شود بخش قابل توجه‌ای از صحنه را با وضوح بالا به نمایش بگذارد.

انواع دوربین‌های مدار بسته بر اساس لنز دوربین

دوربین‌ها دارای دو نوع لنز هستند که از لنز ثابت، لنز متغییر یا لنز متغییر موتورایز تشکیل شده است.

همچنین دوربین‌های مداربسته را می‌توان در دو گروه عمده‌ی دیگر، براساس داشتن سیم و یا بی سیم بودن آن‌ها نیز تقسیم بندی کرد.

دوربین های مدار بسته سیمی

این نوع مدل از دوربین های مدار بسته، نیاز به کابل برای منبع برق و انتقال تصاویر مختلف دارند. دوربین مدار بسته سیمی، مناسب افرادی است که نیاز به جا‌به‌جا کردن دوربین ندارند. دوربین‌های مدار بسته بی سیم نسبت به دوربین های مدار بسته سیمی، نصب راحت‌تری دارند. شما می‌توانید با اتصال این دوربین ها به کابل منبع برق و اینترنت از یک اتصال پایدار برخوردار شوید که این کار سبب افزایش راندمان کاری دوربین می‌شود.

دوربین های مدار بسته بی سیم

 جهت انتقال تصاویر مربوطه به یک سرور مبتنی برWI-FIدوربین‌های مدار بسته بی سیم از طریق

فضای ابری به واسطه اینترنت استفاده می‌کند. از این طریق شما می‌توانید انواع فیلم‌ها درهر دستگاهی که متصل به اینترنت باشد، مشاهده کنید. نکته‌ای که باید در مورد دوربین‌های مدار بسته بی سیم بدانید این است که، بیشتر دوربین‌های مربوط به این نوع دوربین کاملا بدون سیم نیستند. زیرا باید از طریق یک کابل به برق وصل شوند در مقابل بعضی از دوربین‌های این دسته دارای باتری‌های قابل شارژ هستند که از این باتری‌ها استفاده می‌کنند.

مزیت ها و ویژگی دوربین مدار بسته سیمی

ü     دوربین‌های مدار بسته‌ی سیمی مناسب افرادی است که صاحب ملک یا خانه هستند و نیازی به جابه‌جایی ندارند انتخاب مناسبی ‌می‌باشد.

ü     مهم ترین مزیت در مورد سیستم دوربین مدار بسته سیمی این است که می‌توان همزمان از دو یا چند دوربین استفاده کرد.

مزیت ‌ها و ویژگی های دوربین مدار بسته بی سیم

از دوربین‌های مدار بسته بی سیم به عنوان دوربین هوشمند نیز یاد می‌شود.  

ü     دوربین‌های مداربسته بی سیم را می‌توانید با برنامه‌های هوشمند کنترل کنید و با دستگاه‌ها یا سیستم‌های خانه هوشمند مانند قفل‌های هوشمند، بلندگو‌های هوشمند، آمازون الکسا و چراغ‌های هوشمند ادغام کنید.

ü     دوربین‌های مدار بسته بیشتر در مکان‌هایی با مساحت کمتر استفاده می‌شود.

ü     دوربین‌های مدار بسته بی سیم قابلیت مکالمه و گفت‌و‌گو و مکالمه و ضبط صدا نیز دارند.

ü     این دوربین‌ها دارای فرستنده‌ای کوچک در داخل دوربین هستند و تصاویر را از طریق اینترنت منتقل می‌کند.

انواع دوربین بی‌ سیم

انواع دوربین بی سیم

ü     آنالوگ:

دوربین بی سیم آنالوگ از طریق امواج رادیویی، کار ارسال اطلاعات را انجام می‌دهد.

در این نوع دوربین‌ها تفاوت در ارسال اطلاعات موجب شده تا انتقال اطلاعات نیز تفاوت پیدا کند. دستگاه ضبط کننده در مدار بسته آنالوگ  DVR است و برای اتصال دوربین‌های مدار بسته آنالوگ، از کابل کواکسیال استفاده می‌شود. سادگی نصب و قیمت پایین در دوربین‌های مدار بسته آنالوگ، توانسته این دوربین‌ها را در جایگاهی مناسب قرار دهد.

ü     دیجیتال: دوربین‌های دیجیتال از طریق شبکه اینترنت کار انتقال اطلاعات را انجام داده و

حساسیت کمتری نسبت به دوربین آنالوگ دارند.  

دوربین مدار بسته براساس برند

برند‌های مختلفی در زمینه تولید مدار بسته در جهان هستند که با یکدیگر رقابت می‌کند. در ایران، برند پرند، یکی از معروف ترین و با کیفیت‌ترین شرکت‌ها در تولید انواع دوربین‌ها می‌باشد که با انواع برند ها در ایران در حال رقابت است. دوربین‌های مدار بسته را می‌تواند بر اساس برند و شرکت تولیدی آن‌ها تقسیم بندی کنیم.

دوربین مدار بسته دایناتک ساخت شرکت پرند سیستم<

ایندکسر