[ad_1]

لوئیس همیلتون ، قهرمان هفت بار فرمول یک ، به پاس قدردانی از موفقیت هایش در سال 2020 ، از ملکه الیزابت دوم شوالیه ای دریافت می کند.

همیلتون 35 ساله تا سطح رکورد عنوان جهانی مایکل شوماخر پیش رفته است – او قبلاً در پیروزی در مسابقات تمام وقت از راننده آلمانی پیشی گرفته است. او تلاش خواهد کرد تا یک رکورد هشتمین قهرمانی را در سال 2021 بدست آورد.

این موفقیت احتمالاً با بالاترین افتخار در انگلستان شناخته خواهد شد. بر اساس گزارشی در تایمز ، همیلتون در لیست ملکه های سال نو قرار خواهد گرفت که باعث می شود وی رسماً به عنوان سر لوئی همیلتون شناخته شود.

همیلتون قبلاً یک بار در این لیست بوده است. وی پس از اولین قهرمانی خود در سال 2008 به عنوان یکی از اعضای نشان افتخار انگلیس (MBE) انتخاب شد.

درخواست ها برای شوالیه شدن وی اخیراً شدت گرفته است و همیلتون از هفت قهرمانی گذشته 6 قهرمانی را کسب کرده است.

گزارش تایمز می گوید بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس شخصاً همیلتون را برای کار در داخل و خارج از پیست ، پس از اینکه او اغلب علیه نژادپرستی صحبت می کرد ، توصیه کرد. همیلتون ، تنها راننده سیاه پوست در تاریخ F1 ، امسال قبل از هر مسابقه به زانو در آمده است و تی شرت هایی با کلمات “Black Lives Matter” و در مسابقات جایزه بزرگ توسکانی ، “دستگیری پلیس هایی که Breona Taylor را کشتند” به تن کرد.

همیلتون همچنین کمیسیون همیلتون را راه اندازی کرده است که امیدوار است بتواند به ایجاد تنوع در مسابقات اتومبیلرانی کمک کند.

انگلیس ده قهرمان جهان دارد اما فقط سه بار قهرمان جهان جکی استوارت شوالیه شده است. استرلینگ ماس همچنین یک شوالیه برای یک حرفه قابل توجه در مسابقات اتومبیلرانی در رده های مختلف موتور سیکلت بود ، اگرچه او یک قهرمانی F1 را کسب نکرد.

[ad_2]

منبع: panjere-news.ir

ایندکسر