شما می خواهید آن بتن از بین برود!

استخدام حرفه ای؟ آیا می توانم خودم آن را انجام دهم؟ این مقاله به شما کمک می کند اندازه کار و ابزار مناسب برای انجام کار بزرگ را درک کنید.

شما برای آخرین بار بر روی آن پاسیو یا پله های بتونی شکسته، قدیمی و غیر جذاب قدم گذاشته اید و برای چیز جدیدی آماده هستید. می توانید با یک پیمانکار تماس بگیرید تا از شر آن خلاص شود. اما حتی برای کارهای کوچک، کمک های حرفه ای می تواند به سرعت پولی را که باید برای بتن ریزی جدید و زیبا صرف شود، از بین ببرد. شکستن بتن کاری است که در بسیاری از موارد می توانید خودتان انجام دهید … و لازم نیست کمر شما را بکشد. برای ساده و بی دردسر کردن کار شکستن بتن – درک کار ضروری است – و انتخاب ابزار مناسب.

بدنیست بدانید که بهترین ابزار تخریب بتن هیلی است اما هیلتی یا همان چکش تخریب چیست ؟ 

آیا حذف بتن DIY برای شما مناسب است؟

قبل از تصمیم گیری در مورد تخریب بتن خود، سوالات زیر را از خود بپرسید:

آیا ضخامت دال شما کمتر از 4 اینچ است؟ اگر بله، می توانید با این دستورالعمل ها آن را حذف کنید. هر چیزی بیش از 4 اینچ به ابزار برقی و کمی تجربه نیاز دارد.

آیا بتن شما تقویت شده است؟ در حالی که برخی از انواع تقویت‌کننده‌ها را می‌توان با برش‌های پیچ و مهره اداره کرد، هر چیزی که ضخیم‌تر از شبکه سیمی باشد به اره برقی نیاز دارد. شما می توانید با شکستن یک قطعه لبه یا گسترش ترک موجود در بتن خود متوجه شوید. اگر بتن شما حاوی میلگرد است، استخدام یک متخصص را در نظر بگیرید.

آیا زیر بتن شما وسایل برقی وجود دارد؟ با شماره 8-1-1 تماس بگیرید تا بفهمید تاسیسات شما در کجا قرار دارند. اگر لوله هایی در زیر بتن شما وجود دارد، یک متخصص استخدام کنید.

(منبع: https://www.budgetdumpster.com/blog/how-to-break-up-concrete/)

ایمنی (ابزار) اول!

قبل از اینکه حتی به مناسب ترین ابزار برای تخریب فکر کنید، باید از خود محافظت کنید. یک جفت دستکش سنگین برای محافظت از خود در برابر تاول ها و عینک ایمنی برای تکه های اجتناب ناپذیر زباله های پرنده داشته باشید.

 

ابزار شماره 1: پتک + Pry Bar

هنگامی که به شکستن بتن فکر می کنیم، بیشتر ذهن ما مستقیماً به سمت جک چکش می رود. اما احتمالاً می توانید کار را با یک پتک فلزی و کمی گریس آرنج انجام دهید. پتک بهترین ابزار برای استفاده در صورتی است که دال بتن سه اینچ یا کمتر باشد. پایه دال را حفاری کنید تا انتهای آن را پیدا کنید. اگر فاصله از پایین تا بالا کمتر از سه اینچ است، با چکش فاصله بگیرید!

 

در اینجا چند نکته وجود دارد:

 

یک دوست را برای بلند کردن گوشه ای با میله جذب کنید. شروع به کوبیدن از گوشه ها کنید و به سمت مرکز حرکت کنید. BN Products Wrecking Bar ما نمونه‌ای عالی از ابزاری ایده‌آل و مقرون به صرفه برای استفاده در این فرآیند است – مسائل ایمنی! (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید).

تکه های شکسته را در حالی که از هم جدا می شوند، بیرون بکشید.

دوبار به یک نقطه برخورد نکنید. به حرکت خود ادامه دهید و با آن میله به بلند کردن ادامه دهید.

 

نوار Wrecking & Pry 57 اینچی BN Products اهرم و استحکام مورد نیاز برای پروژه‌های تخریب را فراهم می‌کند و سایر ابزارهای ضروری را تکمیل می‌کند.

 

ابزار شماره 2: جک چکش

شما یک تخته دارید که ضخیم تر از سه اینچ است. این بدان معناست که شما می خواهید یک جک چکش برقی یا پنوماتیکی بخرید یا اجاره کنید یا قرض بگیرید. چکش‌های برقی و پنوماتیکی هر دو بتن را با استفاده از یک اسکنه نوک تیز با قدرت بالا و با حرکت سریع در بتن می‌شکنند، بنابراین تصمیم‌گیری در مورد یکی از آنها صرفاً موضوع در دسترس بودن، قیمت و اولویت است. فقط مطمئن شوید که به اندازه کافی قوی و چابک هستید که بتوانید با جک چکش کنترل و حرکت کنید. آن را جدا کنید و بعد از اتمام کار، تکه های بتن را با بیل بردارید.

 

ابزار شماره 3: چکش تراشه

ممکن است لازم باشد بتونی را بردارید که به سادگی یک دال صاف نیست. یا ممکن است بخواهید کنترل بیشتری نسبت به چکش سورتمه یا چکش سورتمه ای داشته باشید. در این صورت، شما می خواهید یک چکش خرد کن اجاره یا بخرید. چکش های تراشه سبک و دستی ساخته شده اند، بنابراین بیشترین کنترل را برای فضاهای تنگ، گوشه های عجیب و غریب و نقاط نزدیک پنجره ها ارائه می دهند.

 

نکته حرفه ای: روش دفع خود را بشناسید

شما بهترین ابزار را انتخاب کرده اید شما از آن ابزار برای شکستن بتن ناخواسته خود استفاده کرده اید. حالا با این همه تکه چیکار میکنی؟ دانستن چگونگی دفع تمام آن بتن بخش بزرگی از کار است. 12×14 فوت پاسیو می تواند تا حدود 5000 پوند وزن داشته باشد.

 

وظیفه اول: با مرکز زباله محلی خود تماس بگیرید و در مورد سیاست های آنها در مورد دور ریختن بتن بپرسید. برخی از تأسیسات برای مصالح ساختمانی مانند بتن، تخلیه جداگانه و ارزان تری خواهند داشت.

 

ممکن است لازم باشد یک کامیون یا یک تریلر برای حمل و نقل و تخلیه آنچه از تلاش های تخریب شما باقی مانده است، اجاره کنید.

 

ایندکسر