لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟

لیفت ابرو بوتاکس نوعی عمل است که خط اخم بین ابروهای شما را درمان می‌کند، همچنین با تزریق بوتاکس آرایشی (سم بوتولینوم نوع A) ارتفاع ابروهای شما را بالا می‌برد. این تزریقات با شل کردن ماهیچه‌های زیرین باعث صاف شدن پوست شما در خارج و رها شدن ماهیچه‌های بین ابرو می‌شود. این به ماهیچه‌های پیشانی این امکان را می‌دهد تا عضلات شل شده بین ابروها را بالا بکشند، در نتیجه ابروها را بالا آورده و چشم‌ها را باز می‌کنند.

تزریق بوتاکس اضافی را می‌توان در انتهای ابرو قرار داد تا به آرامش آن ماهیچه‌ها نیز کمک کند. این اجازه می‌دهد تا ماهیچه‌های پیشانی نیز آن ناحیه را بالا بکشند. بسته به سن و تن ماهیچه‌هایی که برای بالا کشیدن عضلات در حال آرامش فعال هستند ، میزان لیفت شما متفاوت خواهد بود.

برای خط اخم سرسخت بین ابروها، این روش می‌تواند چین و چروک‌های عمیق را بدون جراحی صاف کند. به این نوع چین و چروک‌ها خط اخم جلابی نیز می‌گویند.

بوتاکس یک روش غیرجراحی است. این عمل با لیفت ابرو سنتی که نوعی جراحی زیبایی است که شامل برش و برداشتن پوست شما می‌شود تفاوت دارد.

آیا گزینه واجد شرایطی هستید؟

بوتاکس فقط برای بزرگسالان ۱۸ سال به بالا توصیه می‌شود. مردان و زنان با خط اخم متوسط تا شدید ممکن است برای لیفت ابرو با بوتاکس گزینه مناسبی باشند.

افرادی که به دنبال تزریق بوتاکس برای خط اخم هستند، احتمالاً قبلاً درمان‌های بدون نسخه را امتحان کرده‌اند. این نوع لیفت ابرو برای افتادگی قابل توجه چشم است که با این نوع لیفتینگ عضلات، قابل اصلاح است. برخی از داوطلبان ممکن است بلفاروپلاستی را همزمان برای حداکثر نتیجه در ناحیه دور چشم در نظر بگیرند.

قبل از انجام این روش، ابتدا باید برای مشورت به پزشک مراجعه کنید. در این زمان، آنها همچنین خطرات مربوط به هر فردا را ارزیابی می‌کنند.

در صورت بارداری یا شیردهی ممکن است گزینه‌ مناسبی برای تزریق بوتاکس نباشید. سموم استفاده شده در تزریقات می‌تواند به نوزادان و جنین‌های متولد نشده آسیب برساند.

چه انتظاری باید داشت؟

روش لیفت ابرو الو جراح از طریق بوتاکس نسبتاً ساده است. ظرف چند دقیقه در مطب پزشک خود وارد و خارج می‌شوید. اما قبل از شروع کار، ابتدا باید اقدامات مقدماتی را انجام دهید. پزشک شما ممکن است توصیه کند که داروهای رقیق کننده خون و همچنین داروهایی که باعث خونریزی راحت می‌شوند مانند آسپرین را قطع کنید. قبل از تزریق بوتاکس به ناحیه ابرو، پزشک ممکن است از کرم بی‌حسی برای کاهش درد استفاده کند. ناراحتی در حین تزریق نادر است، معمولا عمل فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

کی نتایج دیده می‌شود؟

نتایج و بهبودی حاصل از درمان‌های بوتاکس نسبتاً سریع است. این روند فقط چند دقیقه طول می‌کشد و می‌توانید نتایج را ظرف یک هفته مشاهده کنید. با این حال، یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که نتایج قابل توجهی تا حدود یک ماه پس از تزریق اولیه مورد توجه قرار نگرفته است.

طبق گزارش آکادمی پوست آمریکا (AAD)، روند تزریق بوتاکس به طور متوسط حدود سه تا چهار ماه طول می‌کشد. برخی از درمان‌ها می‌توانند تا نیم سال ادامه داشته باشند.

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد بوتاکس را بر جراحی ترجیح می‌دهند، زمان کوتاه بهبودی است. پس از انجام این روش، باید بتوانید به برنامه روزانه خود بازگردید (حتی محل کار یا مدرسه). با این حال، AAD توصیه می‌کند که حداقل دو ساعت بعد از تزریق ورزش نکنید.

خطرات لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟

به طور کلی، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد بی‌خطر تلقی می‌شود. با این حال، خطر عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است کمی قرمزی، تورم و کبودی در محل تزریق مشاهده کنید. به گفته AAD، چنین علائمی در عرض یک هفته از بین می‌روند.
عوارض جانبی خفیف ناشی از لوازم آرایشی بوتاکس عبارتند از:
– سردرد
– درد
– بی حسی
عوارض جانبی جدی نادر است. با این حال ، در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر باید فوراً به پزشک خود اطلاع دهید:
– مشکلات تنفسی
– افتادگی ابروها یا پلک ها
– مشکلات خوردن و بلع
– تغییر گفتار
به گفته سایت استار نیوز اگر همزمان با تزریق بوتاکس جراحی لیفت ابرو انجام می‌دهید، ممکن است در معرض عوارض جانبی مرتبط با جراحی مانند عفونت باشید.
در نهایت، هرگز بوتاکس آنلاین خریداری نکنید و در مراکز غیر پزشکی به دنبال تزریق نباشید. این می‌تواند منجر به عوارض جدی (حتی فلجی) شود.

کلمات کلیدی: لیفت شقیقه، لیفت ابرو، عمل لیفت شقیقه، جراحی لیفت شقیقه، بالا کشیدن دم ابرو، لیفت چشم گربه ای، لیفت گوشه چشم، دکتر خوب برای لیفت شقیقه، عوارض لیفت شقیقه، هزینه لیفت شقیقه، قیمت لیفت شقیقه، بهترین دکتر لیفت شقیقه

آیا تاثیر دارد؟

نتایج لیفت ابرو با بوتاکس می‌تواند در عرض چند روز خود را نشان دهد. اما برای حفظ نتایج، باید هر چند ماه یکبار برای تزریق بیشتر مجددا به کلینیک خود مراجعه کنید. هرچه تعداد تزریقات بیشتر در طول زمان انجام شود، این احتمال وجود دارد که ماهیچه‌های زیرین ابرو دچار فرسودگی شوند و حتی نتایج ضد پیری بهتری را ایجاد کنند.
پزشک در مورد زمان نیاز به مراجعه مجدد را برای درمان بعدی به شما اطلاع می‌دهد. اگر می‌بینید که چین و چروک‌های شما دوباره بین ابروها ظاهر می‌شود، وقت آن رسیده است.

دکتر اکبر بیات، دکتر اکبری، دکتر میر، دکتر نداف کرمانی، دکتر نجف بیگی، دکتر مرادیان

خاتمه

لیفت ابرو بوتاکس می‌تواند به درمان چین و چروک‌های پویا یا چین و چروک‌های ایجاد شده در حرکات مانند ابروهای شما کمک کند. همچنین می‌تواند ارتفاع ابروها را بالا ببرد. همچنین ممکن است با سایر روش‌ها مانند بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ترکیب شود.
به خاطر داشته باشید که بوتاکس یک راه حل دائمی برای خط اخم نیست. تکنیک‌های خوب مراقبت از پوست می‌تواند به حفظ ظاهر جوان‌تر کمک کند. در مورد همه گزینه‌های لیفت ابرو با پزشک خود مشورت کنید.

ایندکسر