در تحقیقات آکوئیلینو ( Aquilino) که در سال ۲۰۰۲ منتشر شد، وضعیت ۴۰۰ دندان عصب کشی شده مورد ارزیابی قرار گرفته و مشخص شد دندانهایی که روکش نشده بودند، شش برابر بیشتر از دندانهایی که روکش شده بودند، از دست رفتند. در تحقیقاتی که توسط ناگاسری ( Nagasiri ) صورت گرفته و در سال ۲۰۰۴ منتشر شد ۲۲۰ دندان آسیاب بزرگ که پس از عصب کشی روکش نشدند مورد بررسی قرار گرفتند. لیزر انرژی متمرکز شده نور است که به صورت پرتو منتشر می شود.

لیزر دندانپزشکی چیست ؟ پر کردن دندان با لیزر دندانپزشکی بسیار دقیق تر از مته است. دندانپزشکان معمولاً توصیه میکند هر چه سریع تر برای روکش کردن دندان مراجعه نمایید تا سریع تر دندانتان تحت محافظت قرار بگیرد. اینله اونله دوام و معمولاً ماندگاری بیشتری از پرکردگی دارد. آمالگام در مقایسه با دیگر پرکردگی ها مزیت های فراوانی دارد که می توان به ، استحکام و دوام بیشتر و قیمت پایین تر آن اشاره کرد.

پوسیدگی یکی از دیگر عواملی است که بر خراب شدن دندان های جلویی تاثیر می گذارد و آنها را دچار مشکل می کند پوسیدگی عوامل مختلفی دارد بهترین راهی که می توانید از پوسیدگی دندان جلویی جلوگیری کنید این است که بهداشت دندانی خود را حفظ کنید و هر شب مسواک بزنید شاید بگویید چرا هر شب باید این کار را انجام دهید برای این که شب هنگام بهترین موقع برای این کار است وقتی می خوابید باکتری ها بهترین موقعیت را برای تغذیه مواد غذایی پیدا می کنند و شروع به ترشح اسید های خورنده می کنند تا بتوانند از دندان های شما تغذیه کنند از دیگر عواملی که باعث می شود شب هنگام موقع مناسبی برای مسواک زدن باشد این است که بعدش شما به خواب می روید و دیگر چیزی نمی خورید تا باکتری ها بتوانند از آن تغذیه ترمیم دندان مشهد کنند.

تاج ، آنلای و اینلای را میتوان از مواد مختلف تهیه کرد. پوسیدگی دندان یکی از شایع ترین مشکلاتی است که در کودکان و نوجوانان سراسر جهان به وجود میآید اما میتوان به راحتی از بروز آن پیشگیری کرد. برای پر کردن دندان یا ترمیم دندان پوسیده، دندان پزشک قسمت پوسیده ی دندان را برداشته و سپس ناحیه ی خالی شده دندان را با ماده خاصی پر می کند. سپس از یک وسیله برشی به نام فرز برای برداشتن قسمت پوسیده شده ی دندان استفاده می کند.در مرحله بعد دندان پزشک محل خالی شده از پوسیدگی را برای اطمینان از حذف کل پوسیدگی بررسی می کند و سپس با مواد ترمیمی آن را پر می کند.پس از پرکردن این حفره تقریبا کار دندانپزشک به پایان رسیده است و به صیقل آن دندان می پردازد.

ایندکسر