فوتبال ایالات متحده بخشی از دادخواست برابری را حل و فصل می کند. دستمزدهای برابر هنوز حل نشده است


بازیکنان تیم ملی زنان ایالات متحده موافقت کردند که شرایط مربوط به دادخواست علیه فدراسیون فوتبال ایالات متحده ، مربوط به ادعاهای شرایط نابرابر کار را حل و فصل کنند.

– بازیکنان USWNT قبل از بازی از BLM پشتیبانی می کنند
– Hays از USWNT: Mews از آشفته 2020 بهترین استفاده را می کند

توافق حل و فصل ، که روز سه شنبه اعلام شد ، مانع طرح دعوی در مورد این ادعاها در رابطه با عنوان VII قانون حقوق مدنی 1964 شد ، اما پرونده را که در ابتدا در مارس 2019 تشکیل شده بود ، خاتمه نداد. قانون پرداخت

یک قاضی دادگاه منطقه ای فدرال کالیفرنیا در ماه مه ، در مورد کارلی لوید ، الکس مورگان ، مگان راپینو و بکی سائوربرون ، به عنوان نماینده طبقاتی کلیه بازیکنانی که پرونده شکایت کرده اند ، حکم خلاصه ای درباره دادخواست ها به US US داد. ادعاهای مربوط به شرایط کاری مربوط به شهرک سه شنبه ، تبعیض در زمینه کارکنان و مسافرت ، به ویژه اختلافات بین تیم های ملی مردان و زنان در استفاده از پروازهای چارتر و محل اقامت در هتل را ادعا می کند.

شرایط کامل توافق نامه منتشر نشده است ، اما منابع زیادی در تضمین های ESPN در مورد برابری اکنون و در یک قرارداد جدید جمعی شرح داده شده است.

طبق توافقنامه پیشنهادی ، که هنوز توسط داور R.Gary Klausner تصویب نشده است ، فوتبال ایالات متحده موافقت می کند تعداد مساوی پروازهای چارتر و همچنین اقامتگاه های مشابه هتل را فراهم کند.

فوتبال ایالات متحده همچنین “سیاست پشتیبانی حرفه ای تیم ملی بزرگسالان” جدید را اتخاذ می کند که می خواهد شرایط بازی برابر را فراهم کند و در عین حال به هر تیم ملی اجازه می دهد تا انعطاف پذیری لازم را داشته باشد. هر تیم بین 18 تا 21 “موقعیت حرفه ای” برای کارکنان خواهد داشت.

حتما بخوانید:
توزیع کنندگان مجاز تجهیزات پزشکی

علاوه بر این ، طبق سیاست انتخاب سایت که به عنوان بخشی از توافقنامه در نظر گرفته شده است ، فدراسیون “تلاش خواهد کرد تا مکان ها و زمین های مساوی قابل قبول” را برای تیم های ملی فراهم کند.

در حالی که اتهامات مربوط به تبعیض پرداختی ، که در این پرونده اصلی تلقی می شود ، همچنان بحث برانگیز است ، توافق نامه شرایط کاری نوعی پیشرفت محسوب می شود. به ندرت نشانه های زیادی از روابط نزدیک بین دو کشور وجود دارد. شاخص رده بندی اسنادی بود که در بهار توسط US Soccer ثبت شده بود ، که بازیکنان زن را به عنوان پست تر از همتایان مرد خود پایین آورده است. زبان در این درخواست ها باعث اعتراض طرفداران و حامیان مالی شد و منجر به استعفا کارلوس کوردیرو ، رئیس جمهور سابق آمریکا شد.

سندی پارلو کنه ، رئیس جمهور جدید فوتبال آمریکا در بیانیه ای درباره این توافق گفت: “این لحظه مهم و خوشامدگویی برای فوتبال آمریکا و بازیکنان تیم ملی زنان است.” “اوایل سال جاری ، من نقش رئیس جمهور را به عهده گرفتم و اندکی پس از آنکه ویل ویلسون را به عنوان مدیرعامل جدید خود استخدام کردیم. ما و بقیه اعضای تیم فوتبال فوتبال ایالات متحده تمرکز خود را بر رویکرد جدیدی در فدراسیون در مدیریت همه مسائل داریم.

“من معتقدم که رویکرد ما به ما کمک کرده است تا به این توافق برسیم و تعهد رهبری جدید فوتبال ایالات متحده برای یافتن راهی جدید برای پیشبرد USWNT را نشان می دهد. این توافق نامه خبر خوبی برای همه است و من معتقدم که به عنوان یک سکوی پرشی برای پیشرفت بیشتر خدمت می کند.”

اما بازیکنان روز سه شنبه روشن کردند که اگرچه این توافقنامه یک گام مثبت است ، اما از نظر آنها بیشتر مثبت است زیرا به آنها اجازه می دهد تا روی ادعاهای تبعیض پرداختی تمرکز کنند. متقاضیان تا زمان حل و فصل دعاوی مربوط به شرایط کار ، چه از طریق توافق و چه از طریق دادخواست ، نتوانسته اند درخواست تجدیدنظر در رابطه با این ادعاها را ارائه دهند.

حتما بخوانید:
علت خارش بدن

مولی لوینسون ، سخنگوی بازیکنان گفت: “ما خوشحالیم که بازیکنان USWNT برای شرایط کار مساوی طولانی مدت جنگیده اند و به آن دست یافته اند.” “ما در حال حاضر خواهان اعتراض به رأی دادگاه هستیم ، كه این واقعیت اصلی را در این مورد در نظر نمی گیرد كه بازیکنان زن نسبت به مردانی كه همان كار را انجام می دهند ، نرخ پایین تری دریافت می كنند.

“ما به حقوق برابري كه طبق قانون سزاوار آن هستيم متعهد هستيم. تمركز ما بر روي آينده و حصول اطمينان از اينكه ما بازي را براي نسل بعدي زنان كه براي اين تيم و اين كشور بازي مي كنند ، جايگاه بهتري بگذارد. “

توافق در مورد شرایط کار نشان نمی دهد که دو طرف به حل اختلافات طولانی مدت خود در مورد مزایا نزدیکتر هستند.

در بیانیه روز سه شنبه ، پارلو کانو “پیشنهاد دائمی فدراسیون برای بحث در مورد گزینه های قرارداد” را تکرار کرد. کوردیرو در نامه ای در ماه مارس پیشنهادی را ارائه داد که فوتبال آمریکا با استفاده از همان ساختار دستمزد به تیم های ملی زنان و مردان پرداخت می کند.

این در مورد جوایز نقدی فیفا است ، بازیکنان زن ادعا می کنند که لیاقت جوایز نقدی یکسان را برای قهرمانی در جام جهانی دارند ، به عنوان نمونه ای از نحوه دریافت بازیکنان مردان برای قهرمانی در این مسابقات. فوتبال آمریكا ادعا می كند كه با توجه به اختلاف در جوایز نقدی توزیع شده توسط فیفا برای مسابقات زنان و مردان ، این امر خسارت مالی به فدراسیون وارد می كند.

درخواست تجدیدنظر می تواند فرایندی طولانی باشد که تقریباً به طور قطع از بازی های المپیک برنامه ریزی شده سال آینده تا پایان قرارداد معاملات جمعی فعلی بین فوتبال آمریکا و اتحادیه بازیکنان تیم ملی گسترش می یابد. اتحادیه نماینده بازیکنان تیم ملی طرف دعوی نیست.


منبع: panjere-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید