دنیای عجیب و شگفت انگیز از تاکتیک های انگیزشی مربی


مربیان در تمام سطوح دو و میدانی باید معلم ، تاکتیک ، روانشناس و محرک باشند. و آنها برای ایجاد انگیزه در تیم به اندازه های بسیار عجیب و غریب می رسند.

مربی دالاس کابویز ، مایک مک کارتی گفت که او در تلاش برای الهام بخشیدن و تحریک تیم خود قبل از رویارویی با وایکینگ ها در مینه سوتا ، برنامه های کمیک 80 گالاگر را کارگردانی کرده است. مربی گاوچران و برخی از بازیکنانش که مجهز به چکش و هندوانه بودند ، خربزه ها را خرد و خرد کردند.

مک کارتی پس از پیروزی 31-28 مقابل وایکینگ ها گفت: “ما چند نکته تأکید داشتیم که می خواستیم آنها را ضربه بزنیم ، بنابراین تعدادی از بچه ها مجبور شدند در آن شرکت کنند و یک بار دیگر می گویم این بسیار سرگرم کننده بود. با استقبال خوبی روبرو شد.”

مک کارتی وقتی برای راه های ایجاد انگیزه از محوطه بیرون می رود تنها نیست. او حتی تنها نیست و از ابزار سنگین برای اثبات این موضوع استفاده می کند. در اینجا برخی از عجیب ترین و خارق العاده ترین تاکتیک های انگیزشی مربیگری را می توان یافت.

2020: مک کارتی در نقش گالاگر

گاوچران ها تلاش کردند تا یک شکست 4 بازی باخت را در روز یکشنبه بدست آورند. همانطور که اشاره شد ، مربی و تیم ثمره خود را شکستند.

آیا کار کرد؟ گاوچران ها برنده شدند ، بنابراین بذر الهام کاشته شد. مگر اینکه هندوانه های بی دانه باشند. مک کارتی این هفته همچنین به رسانه ها گفت که می تواند تاکتیک ها را حفظ کند.

چه گفتند: مک کارتی گفت: “ما در واقع مجبور بودیم هندوانه های خودمان را با خود ببریم زیرا یافتن هندوانه های بزرگ در مایناپولیس در این زمان از سال کمی دشوارتر از آن است که آنها به من گفتند.”


2020: برنده ژامبون دریافت می کند

ژامبون ایبری یکی از گرانترین غذاهای کره زمین است. در سال 2016 ، طبق روزنامه اسپانیایی El Pais ، کل پایه یک مارک از جنوب غربی اسپانیا 4872 دلار قیمت داشت. به این ترتیب ژوزه مورینیو ، مدیر تاتنهام به توافق خوبی رسید. مورینیو با مدافع سرجیو رگیلون شرط بندی کرد. اگر Reguilon می توانست جلوی دریبل زدن ریاض Mahrez از منچسترسیتی در مسابقه لیگ برتر خود را بگیرد ، مورینیو او را ژامبون می خرید.

آیا کار کرد؟ بیا خوک بگیریم Reguilon روز شنبه این مسابقه را پشت سر گذاشت و در هر چهار مسابقه تک به تک خود با Mahrez پیروز شد. تاتنهام با نتیجه 2-0 پیروز شد و در رده های بالای جدول لیگ برتر قرار گرفت. ژامبون مورینیو برای او 650 دلار هزینه دارد.

چه گفتند: مورینیو در اینستاگرام نوشت: “قول یک قول است.”


2019: فقط ساعت را فشار دهید

وقتی جیم بویلن ، مربی شیکاگو بولز می خواست مطمئن شود تیمش سخت کار می کند – ساعت ها را برای بهتر شدن تلاش می کند – به مدرسه قدیمی رفت. او یک ساعت شخصی برای زمان درست کرد و به هر بازیکن یک کارت زمان داده شد تا وقتی شروع به تعویض در کارخانه گاوهای شیکاگو می کنند ، ساعت را در آن قرار دهد.

آیا کار کرد؟ سرانجام زمان بویلن تمام شد. وی در سال 2018 جایگزین فرد هوبرگ شد و 58 بازی را در این فصل و سپس کل فصل 20-20 را مربیگری کرد. بولن در ماه آگوست اخراج شد و در شیکاگو رکورد 39-84 را ثبت کرد.

چه گفتند: سالن بسکتبال معروف تریسی مک گرادی به ساعت ESPN در پرش گفت: “این مرد.”


2017: از خاکستر تا جنون مارس

خاویر دچار مشکل و در یک باخت بود که می توانست هزینه سفر وی به مسابقات بسکتبال مردان NCAA را به همراه داشته باشد. ماه فوریه در آستانه فروپاشی امیدهای مسابقات تفنگداران بود. بنابراین آنها اول فوریه را آتش زدند. یا حداقل صفحه تقویم. تیم تقویم را سوزاندند و سپس خاکستر را در یک ظرف شیشه ای نگهداری کردند ، و این دقیقاً به خاکستر کوزه مرغی نیاز نیست.

حتما بخوانید:
افتادگی دریچه میترال قلب و راه های تشخیص آن - دکتر فریبا هندسی

آیا کار کرد؟ پس از از دست دادن شب بلافاصله پس از سوزاندن تقویم ، خاویر به نیمه نهایی مسابقات Big East راه یافت و در مسابقات به مقام 11 رسید. پس از حضور ، تفنگداران قایق های بسیاری را به آتش کشیدند ، قبل از اینکه در Elite Eight به Gonzaga اصلی برسند ، Seed 6 را در مریلند ، شماره 3 فلوریدا و شماره 2 آریزونا را شکست دادند.

چه گفتند: مربی کریس مک گفت: “ما یک سطل بزرگ سطل آشغال آلومینیومی در وسط رختکن داشتیم.” “ما اطمینان حاصل کردیم که همه ردیاب های دود و هشدارها خاموش هستند. همه آنها سوختند [the calendar].


2015: تف در میله ها و گزارش پیشاهنگی

برایان شاو ، مربی دنور ناگتس در تلاش بود تا به تیمی جوان برسد. او سعی کرد تلفن بازیکنان را بگیرد. او هزاران سال سعی داشت کتاب بخواند. هیچ کاری جواب نداد تصمیم وی برای دادن گزارش پیشاهنگی به تیم: موسیقی.

آیا کار کرد؟ اصلا. بدیهی است که موسیقی و مربی اش حال و هوایی دارند. وی پس از ثبت رکورد 56-85 در دنور ، در فصل 15-15 2014 اخراج شد.

چه گفتند: در طی یک بازی ناگتس ، راشل نیکولز ، بازیکن ESPN گفت که شاو “از اینکه به نظر می رسید این بازیکنان بیش از روزگار خود به ستایش احتیاج دارند ، ناامید شده است.”


2014: تشییع جنازه فوتبال

Oakland Raiders 0-4 بود. آنها قبلاً سرمربی خود را اخراج کرده بودند و تونی اسپارانو هم اکنون یک مربی موقت بود. وقتی تیم بعد از هفته 4 برای خداحافظی آمد ، Sparano به استعاره پرکاربرد “دفن گذشته” روی آورد. اما به معنای واقعی کلمه این بار. اسپارانو در زمین تمرین تیم فوتبال را دفن کرد تا این شروع وحشتناک را آرام بگذارد. از آن زمان که Raiders از آن زمان به لاس وگاس نقل مکان کرده اند ، ممکن است او هنوز در انتظار یک باستان شناس نترس باشد.

آیا کار کرد؟ این فصل از هیچ آیین گذشته ای فروگذار نکرد. Raiders در شش بازی بعدی پس از تشییع جنازه شکست خورد و 3-13 به پایان رسید.

چه گفتند: اسپارانو گفت: “اینجا بیل شماست ، اینجا ابزار شماست و این چهار بازی تمام شده است.” “و ما آماده هستیم که اینجا کار کنیم. آیا همه این را می فهمند؟”


2008: وقت یک تراشه است

تامی بوودن در فصل فوتبال کالج اخراج شد و کلمسون برای تبدیل شدن به سرمربی موقت وی به مربی صدا و سیما متوسل شد. دابو سوئینی می خواست راهی برای نشان دادن حضورش در تیمش ، مهم نیست که پس از این فصل چه اتفاقی برای او افتاد. او از یک فروشگاه محلی برای ساخت تراشه های پوکر استفاده می کرد که روی آنها “همه در” بود و آنها را به بازیکنان می داد.

آیا کار کرد؟ فوق العاده خوب تراشه های پوکر هنوز بخشی از سنت کلمسون است. هر بازیکن برای هر بازی در فصل یک تراشه دریافت می کند و برای هر بازی یک تراشه در سطل می گذارد. سوینی این تاکتیک اولیه را به دو عنوان ملی و یک برنامه ملی نیروگاه تبدیل کرد.

چه گفتند: سوینی در سال 2017 گفت: “وقتی من این شغل را گرفتم ، جلدهای این برنامه وجود داشت مانند:” خوب ، كلمسون ، شما فقط می توانید این كار را انجام دهید ، اما بالاتر از آن نروید. ” “ما فقط به آرامی کاورها را از برنامه حذف کردیم. “


2008: شلوار دلخواه

یک مربی موقت دیگر در سال 2008 و یک تاکتیک دیگر. مایک نولان توسط سان فرانسیسکو 49ers اخراج شد. آنها به مایک سینگلتاری روی آوردند. در هفته هشتم با نتیجه 20 بر 3 به وقت سیاتل سی هاوکس پایین آمد ، سینگلتری جسد را آزاد کرد. مسئولان سانفرانسیسکو گفتند که او در تلاش است تا شرم آور بودن بازی این تیم را دراماتیک کند.

آیا کار کرد؟ چیزی مثل. پس از شروع 2-5 ، Niners با Singletary 5-4 نتیجه را به دست آورد. او در سال 2009 به عنوان مربی بازگشت. با این حال ، Singletary نتوانست موفق شود. بعد از 8-8 در سال 2009 ، Singletary با یک بازی مانده در فصل 2010 با 49ers در 5-10 اخراج شد.

چه گفتند: سینگلتاری بعد از بازی در بیانیه ای گفت: “من از شلوارم استفاده كردم تا نشان دهم كه روز یكشنبه دم خود را تكان می دهیم و احساس تحقیرآمیز برای همه ماست.”


2006: از گاری و سطل آب

در سال 2006 ، پت رایلی ، مربی میامی هیت سومین تیم متفاوت خود را در فینال NBA داشت. او می داند چگونه سوپراستارها را برای پیروزی انگیزه دهد. این بدان معنا نیست که وقتی مجبور است نمی تواند به وسایل و استعاره ها روی آورد. او در سال 2006 از یک کاسه ، گاری و یک سطل آب مرموز استفاده کرد. او همچنین دویان وید را داشت.

آیا کار کرد؟ این جام دارای 120،000 کارت با علامت “15 قوی” و همچنین پیام های انگیزشی نوشته شده توسط هر بازیکن بود. کالسکه در اوایل فصل به عنوان تمثیلی برای اعتماد استفاده شد. سپس ، برای نشان دادن تمایل خود به قهرمانی ، سر خود را در یک سطل آب نگه داشت تا به بازیکنان نشان دهد که باید آن را بخواهند ، “گویی این آخرین نفس شماست”. هیت ها دالاس ماوریکس را شکست داده و عنوان قهرمانی را بدست آوردند ، بنابراین نتیجه گرفت.

چه گفتند: گری پیتون در سال 2006 گفت: “ما گاری آوردیم تا چیزها را داخل آن بگذاریم زیرا او درباره اعتماد مردم و هل دادن گاری روی طناب به ما گفت.” او انگیزه بزرگی است.


2003: تبر

“مداوم چوب خرد کنید” یک کلیشه رایج برای یک مربی فوتبال است. احتمالاً یک هفته نمی گذرد که بازیکن یا مربی از یک تکرار عبارت در یک کنفرانس مطبوعاتی استفاده نمی کند. مربی جکسونویل جکسونویل جک دل ریو او را در سال 2003 به سطح بالاتری رساند. او تبر و کنده ای برای بازیکنان آورد تا برش دهند. به نظر می رسید بازیکنان برای مدتی از خرد کردن لذت می برند.

آیا کار کرد؟ آیا لگدی که تبر در پایش داشته باشد ، کارایی دارد؟ بازیکن کریس هانسون در حال هک شدن بود که تبر از روی کنده پای هانسون برگشت.

چه گفتند: “مایک رایان” مربی ورزشی Jaguars گفت: “اگر شانه خود را احساس می کنید ، پوست واقعاً سفت است. بنابراین وقتی آن را می برید ، خیلی سریع منبسط می شود.” “وقتی به آن نگاه کردم ، کل قسمت جلوی مفصل باز کاملاً باز شده بود.”


1992: گاو نر فرمان شد

قهرمان مداوم شوخی های انگیزه شدید ، مربی فوتبال می سی سی پی جکی چریل و تاکتیک های او قبل از رویارویی با تگزاس در سال 1992 است. چریل اجازه داد گاو نر برای تیم اختراع شود ، همانطور که او تجربه “آموزشی” خواند.

آیا کار کرد؟ نه برای گاو نر. با این حال ، بولداگ لونگورنس را شکست داد.

چه گفتند: به نقل از آسوشیتدپرس پس از روشن شدن این عمل ، چریل گفت: “ما هیچ اقدامی غیرانسانی نسبت به یک حیوان انجام نداده ایم.” “گوساله امروز رنگ واضحی دارد و تجارت خود را پیش می برد. بگذارید اینگونه بیان کنم: فکر نمی کنم گوساله خجالت بکشد.”
منبع: panjere-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید