دانیل مدودف در راه رسیدن به اولین پیروزی در فینال های ATP اعتماد به نفس و خونسردی پیدا می کند


لندن – دانیل مدودف ، که روز یکشنبه در فینال ATP این فصل به پیروزی بر دومینیک تیام رسید ، یک پایان مناسب برای سال تنیس بود ، که در آن بسیار کم طبق یک فیلمنامه اجرا می شد و گویی اتفاق غیر منتظره برای هر تورنمنت اتفاق می افتاد.

در حالی که تیم ، که قبلاً اولین گرند اسلم Open US خود را در ماه سپتامبر به دست آورده بود و در نیمه نهایی نواک جوکوویچ ، رده اول را شکست داد ، مورد علاقه بود ، مدودف ایده های مختلفی داشت.

در پیروزی هیجان انگیز 4-6 ، 7-6 (2) ، 6-4 برابر دوست قدیمی و شریک ورزشی خود ، مدودف پنجمین بازیکنی شد که برای اولین بار در فینال ATP پیروز شد ، دنباله روی از اندی موری ، گریگور دیمیتروف. الكساندر زورف و استفانوس تسسیپاس.

مدودف ، که در اوایل ماه جاری به مقام های مستر پاریس رسیده بود ، گفت: “هنگامی که این اطمینان را پیدا کردید ، باید آن را حفظ کنید.” “این سخت ترین پیروزی زندگی من بود … امیدوارم بتوانم عناوین بزرگتری را در کارنامه خود داشته باشم.”

مدودف پس از گرفتن اشتباه طرف مقابل در سال گذشته در مسابقات آزاد آمریکا ، تصمیم گرفت که “چیز جدید” پیروزی های خود را جشن نگیرد. بلکه دستاوردهایی مانند ضرر و زیان خواهد داشت.

وی گفت: “من فکر می کنم این در تنیس بی نظیر است.” “در فوتبال ، من برخی از بازیکنان را دیده ام که اهداف خود را جشن نمی گیرند ، بنابراین من پیروزی های خود را جشن نمی گیرم – این موضوع من است و من آن را دوست دارم.”

این یک مسابقه 10 ساله در مرحله خلق مدودف بود. او و تیم اولین بار در اوماگ ، کرواسی ، هنگامی که مدودف فقط 14 سال داشت ، دیدار کردند. این تیم پس از رسیدن به فینال خردسالان در رولان گاروس در سال 2011 کاملاً ثابت شده بود. مدودف در آن روز با نتیجه 2-0 شکست خورد.

حتما بخوانید:
هفت دروغ لباس بچگانهs بگو

مدودف گفت: “من یک برخورد دیوانه وار نسبت به دادگاه داشتم ، 10 برابر بدتر از الان.” “او بعد از بازی به من گفت:” شما ممکن است آینده خوبی داشته باشید ، اما باید کمی آرام باشید. ” چون دیوانه شدم “

O2 روز یکشنبه ساکت بود ، انگلیس در حال حاضر در میان یک بیماری همه گیر ویروس کرونا قفل شده است. رستوران ها و بارها تعطیل هستند. زندگی روزمره محدود است. برای برگزاری مسابقات ، بازیکنان در حین حباب محکم در طول هفته نگه داشته می شدند ، دو طبقه اول هتل محلی را اشغال می کردند و فقط کسانی را می دیدند که مستقیماً در مسابقات این هفته شرکت می کنند.

برخی از بازیکنان گفته اند تمرکز روی تنیس در تمام طول سال دشوار است. Tsitsipas در اوایل هفته گفت که کل تجربه “بسیار تاریک” است. تیم همچنین گفت که روند ایجاد انگیزه بدون جمعیت 18000 نفری “طاقت فرسا” است.

روز یکشنبه تیم اولین ست را با نتیجه 6 بر 4 به دست آورد ، اما مدودف با بازی اصلی خود وارد بازی شد و لحظات مناسبی را برای ورود به تور انتخاب کرد و با استفاده از سرویس خود تیم را عقب نگه داشت.

“ما ثابت کرده ایم که می توانیم افسانه ها را شکست دهیم ، سه بزرگ همچنان به دنبال عناوین بزرگ خواهند بود ، اما زمانی بازنشسته خواهد شد و ما مورد علاقه عناوین بزرگ خواهیم بود.”

دومینیک تیم

مدودف برای دستیابی به نتیجه تساوی در ست دوم ، که ناخن های او را گاز گرفت ، هفت امتیاز بی نظیر را ذخیره کرد و هفت امتیاز بی پاسخ گرفت تا یک سوم را مجبور کند. او در این مسابقه فقط یک بار Thiem را شکست – در سومین مسابقه با نتیجه 4-2 به برتری رسید – و موفق شد آن را ببندد ، و عقب Thiem را هدایت کند و بر شبکه تسلط یابد.

حتما بخوانید:
باید رفع اسباب بازی 60 قدم بردارید؟

او به یاد آورد زمانی که در 300s در جهان قرار گرفت ، بعد از مسابقه وقت گذاشت تا به مسیر خود فکر کند. وی پیروزی 2 ساعته 42 دقیقه ای یکشنبه را “یکی از بهترین پیروزی های من” خواند.

هیچ ستاره یا هشدار در مورد پیروزی مدودف وجود ندارد. “بله ، اما راجر فدرر آنجا نبود” یا “فلانی از فرم خارج بود” یا “او هنوز مدرک نگرفته است.”

سایه “سه بزرگ” – جوکوویچ ، فدرر و رافائل نادال – هنوز در مورد بازی مردان به چشم می خورد ، اما اگر هیچ چیز دیگری نباشد ، این مسابقات بیشتر هشدار می دهد که بازیکنان دیگر روی پا هستند.

تیم گفت: “ما ثابت کردیم که می توانیم افسانه ها را شکست دهیم ، سه بزرگ همچنان به دنبال عناوین بزرگ خواهند بود ، اما زمانی بازنشسته خواهد شد و ما محبوب ترین عناوین بزرگ خواهیم بود.” “زمانهای هیجان انگیزی برای تنیس در راه است. چالش ما ادامه داستان آنهاست.”

مدودف در مراحل گروهی 6-3 ، 6-3 جوکوویچ را شکست داد و در دو مسابقه باقیمانده خود مقابل Zverev (6-3 ، 6-4) و دیگو شوارتزمن (6-3 ، 6-3) برای پیروزی خوب پیروز شد. وی سپس در نیمه نهایی نادال را در سه ست شکست داد.

بعدش چی؟ مسابقات اوپن استرالیا برنامه ریزی خواهد شد ، اما در حال حاضر با عدم اطمینان از قوانین قرنطینه همراه است.

مدودف گفت: “من امیدوارم که مسابقات بسیار بیشتری از این قبیل داشته باشیم.”

ورزش هم


منبع: panjere-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید