خرید اکانت Embase : دسترسی به Embase

از این بین، مجله Daru وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران، بالاترین میزان مقالات را به خود اختصاص داده است. رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران همچنین به کیفیت فنی مجلات اشاره کرد وگفت: خوشبختانه انتشار اکثر مجلات بدون تاخیر انجام میشود و از نظر موضوع نیز در حیطههای مختلف تخصصی و زیر مجموعههای آنها ترکیب و توزیع مناسبی وجود دارد. در این بانک ، اطلاعات و جزئیات مربوط به تحقیقاتی که در زمینه فناوری های پزشکی انجام شده یا در حال انجام است ، در سراسر جهان جمع آوری می شود. Advance Search : در جستجوی پیشرفته می توان تعداد کلمات کلیدی را افزایش داد و جستجوی جامع انجام داد . جان شو بیلینگ رئیس کتابخانه اداره جراحی عمومی ارتش ایالات متحده که بعدا به عنوان کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده (NLM) تکامل یافت، (Index Medicos (IM را راه اندازی کرد. پابمِد توسط کتابخانه ملی پزشکی وابسته به مرکز ملی اطلاعات زیستفناوری (National Institute of Health- NIH) ایالات متحده آمریکا نگهداری و بروزرسانی میشود. دو مورد از مهمترین پایگاه های علوم پزشکی و پرکاربردترین آنها Pubmed و Embase می باشند. دبیر کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور به رشد کیفی مجلات در سالهای آتی تاکید کرد و ادامه داد: در سالهای اخیر مجلات پزشکی از لحاظ کمی رشد زیادی داشتند در این میان توجه به ارتقای کیفیت و توانمند شدن مجلات و نمایهسازی مجلات بیشتر در پایگاههای معتبر و علمی بینالمللی امری ضروری است.

پایگاه داده Embase
6- رمز عبور (توجه داشته باشید که قوانین زیر برای رمز عبور Lexicomp باید رعایت شود. اکبری به مشکلات و چالشهای مجلات حوزه علوم پزشکی اشاره کرد و اظهار کرد: تاخیر داوری مقالات یکی از معضلاتی است که در این حوزه با آن مواجهایم، همچنین توجه به تعداد ارجاع نکتهای مهم است که در بالا بردن کیفیت مجلات در سطح بینالمللی تاثیرگذار است. Embase یه پایگاه داده کتابشناختی زیست پزشکی و دارویی از مقاله های منتشر شده است که برای حمایت از مدیران اطلاعات و مراقبت های دارویی در رعایت موارد مهم و قانونی یک داروی مجاز طراحی شده است. سایر موارد ستون ها شامل : impact factor. Embase ،توسط Elsevier ساخته شده و شامل بیش از 32 میلیون مقاله، کتاب و پرونده از بیش از 8500 مجله منتشر شده از سال 1947 تا به امروز (اواخر سال 2020) است. این پژوهش به بررسی مقالات20 عنوان مجله علمی- پژوهشی پزشکی انگلیسی زبان ایران، نمایه شده در پایگاه های اطلاعاتی BIOSIS، CABI، EMBASE، PUBMED، WEB OF SCIENCE درفاصله سال های 2001-2004 پرداخته است. Web of Science (که قبلاً به عنوان Web of Knowledge شناخته میشد) وب سایتی است که دسترسی مبتنی بر اشتراک را به پایگاه های اطلاعاتی متعددی ارائه میده که داده های استنادی جامع برای بسیاری از رشته های مختلف دانشگاهی را ارائه میدن.

حتما بخوانید:
مهاجرت به کانادا مهاجرت کانادا اخبار مهاجرت کانادا بخش ویژه اخبار مهاجرت به کانادا

دسترسی رایگان به پایگاه Embase هیچکدام از مجلات در پایگاه های PUBMED و WEB OF SCIENCE یافت نشدند. اکبری بر حمایتهای کمیسیون نشریات علوم پزشکی کشور به عنوان متولی امر تاکید کرد و افزود: کمیسیون با سیاستگذاری کلان و برنامهریزیهای هدفمند و تخصصی اقدام به کنترل کمی وکیفی مجلات میکند. برای جمع آوری داده ها از لیست کنترل و پرسشنامه استفاده شد. در ویدیویی که آماده کردیم شیوه استفاده از MeSH و توضیحات کامل درمورد سرچ استراتژی آموزش داده شده است. شناسایی روش های نمایه سازی و مقایسه اصطلاحنامه های دو پایگاه اطلاعاتی Pubmed و Embase، به جستجوی موفق تر اطلاعات کمک می کند و به دنبال آن می توان الگویی روزآمدتر برای شیوه های نمایه سازی و اصطلاحنامه پایگاه ملی اطلاع رسانی پزشکی بدست آورد. در 3 ماهه چهارم سال 2006، برای ارزیابی اصطلاحنامه ها تمامی توصیفگرهای مربوط به 4 زمینه موضوعی از دو اصطلاحنامه استخراج گردید و برای شیوه های نمایه سازی با طراحی راهبرد جستجویی مقالات جمع آوری شد و 6381 توصیفگر و 3358 مقاله ارزیابی گردید. نه فاکتور از دو اصطلاحنامه ( شامل توصیفگر عبارتی در برابر توصیفگر تک کلمه، تعداد واژه ها در توصیفگر عبارتی، توصیفگر در قالب صفت و موصوف در برابر توصیفگر با ترکیب حرف اضافه و یا حرف ربط، توصیفگر غیر مقلوب در برابر توصیفگر مقلوب، استفاده از انواع علامت های نشانه گذاری در ساختار توصیفگر، استفاده از اختصار و آغازه به عنوان توصیفگر، حروف تعریف در توصیفگر، توصیفگر با توضیحگر، ارائه یاداشت دامنه) با استاندارد مقایسه گردید.

سرچ در Embase
بیشتر مقالات در پایگاه اطلاعاتی Pubmed با 30-21 واژه و در پایگاه اطلاعاتی Embase با 40-31 واژه نمایه سازی می شوند. PubMed Central پایگاه داده دیجیتال رایگان است که متن کامل مقالات را که در دسترس عموم قرار دارد بایگانی می کند. اطلاعات مربوط به گروه های بررسی کوکران را می توان در این پایگاه داده یافت. استفاده از سرویس کتابخانه کوکران نیاز به خرید اشتراک دارد که از طریق گیگاپایپر با قیمت بسیار مناسب در دسترس پزشکان است. برای کاهش میزان مرگ و میر پزشکان ایرانی نیازمند کسب آگاهی از آخرین روش های درمانی هستند. نتیجه گیری: مرور یافته های تحقیقات نشان داد که نوع، شدت و مدت خاصی از انواع مداخلات حرکتی می تواند در طی روند برنامههای توانبخشی بیماران سکته مغزی، بخش هایی از آمادگی جسمانی این بیماران را برای دستیابی به سلامتی، بهبود بخشیده و درنتیجه خطر ابتلا به سکته مغزی مجدد و اختلالات قلبی عروقی را کاهش دهد. هدف از ایجاد یک پایگاه داده HTA بهبود سودآوری و کیفیت فناوری ها در زمینه بهداشت است. Embase توسط الزویر ایجاد شده است و شامل بیش از 28 میلیون پرونده از بیش از 8400 فایل به روز و اطلاعات مربوط به داروهای منتشر شده در مقالات است.Embase امکان ردیابی و بازیابی اطلاعات مربوط به دارو را فراهم می کند.

حتما بخوانید:
انتخاب لباس بچگانه

دسترسی رایگان به Embaseاگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از سرچ در embase دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.