تگزاس لانگ هورنس از تندیس اولین نامه سیاه جولیس ویتیر رونمایی کرد


تگزاس از مجسمه 12 فوتی مسافر جولیوس ویتر ، اولین نامه سیاه سیاه Longhorns ، در خارج از انتهای شمالی استادیوم در استادیوم یادبود دارل کی رویال-تگزاس رونمایی کرد.

ویتیر ، که در سپتامبر 2018 درگذشت ، به عنوان یکی از اولین همراهان مدرسه وارد تگزاس شد و برای تیم ملی 1970 بازی کرد ، که به عنوان قهرمانی کشور دست یافت. او در خط حمله و سه تیم تنگ نظری که در کنفرانس Southwest پیروز شدند بازی کرد و با کسب عنوان قهرمانی تگزاس در سال 1969 در تیم تازه وارد بود.

رئیس جمهور لیندون جانسون پس از فارغ التحصیلی در رشته فلسفه ، ویتر را به ادامه تحصیل در مدرسه امور عمومی LBJ در تگزاس تشویق کرد. وی سپس با مدرک لیسانس و حقوق از آستین فارغ التحصیل شد و قبل از بازنشستگی در سال 2012 بیشتر عمر خود را به عنوان وکیل مدافع ارشد دادستانی شهرستان دالاس مشغول به کار شد.

هنگامی که یک جنبش عدالت اجتماعی به دنبال مرگ جورج فلوید از تگزاس گفت: “عبادت ویتیرر” در میان لیستی از تغییراتی بود که ورزشکاران تگزاس خواستار آن شدند.

افسانه ای تگزاسی که به کنت کمپبل برمی گردد گفت: “این باید مدتها پیش اتفاق می افتاد.” هیچ کس مقصر نیست ، و من فکر می کنم بسیاری موافقت می کنند که فرصت های زیادی برای قرار دادن مجسمه به جای مرد من وجود دارد. برای اولین بودن اینکه چه کاری انجام داده آسان نیست ، اما اولین بازیکن سیاه پوست در دانشگاه چیزی است که من در طول سالها در مورد آن فکر کرده ام. من نمی توانم تصور کنم که او چه چیزی را باید تحمل کند. این به بچه ها نشان می دهد که اگر شما به اندازه کافی بد می خواهید و شما برای یک تغییر هستید و آماده فداکاری هستید – می توانید به بالای کوه صعود کنید. “

حتما بخوانید:
هشت ساده روش‌ها ساخت اسباب بازی زودتر

مدافع جوان و کاپیتان تیم Kaden Stearns ، که یکی از صریح ترین بازیکنان تیم در این تابستان بود ، از قدردانی خود از حرکت سریع مدرسه صحبت کرد.

استارنس گفت: “راستش ، مجسمه معنای زیادی دارد زیرا او اولین فردی بود که این کار را انجام داد و اولین کسی بود که نامه ای در برنامه فوتبال ما بود.” “افتخارآفرینی برای او ، نه تنها برای او بلکه برای ما و دیگر آفریقایی آمریکایی هایی که به دانشگاه می آیند یک نعمت واقعی است. در آن زمان بهترین زمان تاریخ نبود ، پس بیایید اکنون افتخار آن را ببینیم. اینکه من اولین نفر هستم یک قدم بزرگ در مسیر درست و یک دستاورد بزرگ است. من هر وقت این مجسمه را می بینم به همه کارهای او فکر می کنم و این برای همه ما معنی دارد. “

این هفته ، کمپبل به روزنامه Houston Chronicle گفت که پس از شنیدن برنامه مدرسه برای احترام به ویتیر ، از مدرسه خواست که مجسمه Whittier را از مجسمه 9 فوت خود در دانشگاه بلندتر کند ، که این باعث افتخار پیروزی او در هایزمن است.

کمبل به روزنامه کرونیکل گفت: “بدون جولیوس ، من فکر نمی کنم دونی لیتل ، که اولین مدافع سیاه پوستان در تگزاس بود ، وجود دارد.” “بدون روزولت لیکس و ریموند کلایبورن ، ارل کمپبل وجود ندارد و بدون من ، ریکی ویلیامز وجود ندارد.”

لیكس ، كه اولین بازیکن سیاهپوست فوتبال در تگزاس بود كه در سال 1971 برای همه آمریكایی ها و همه كنفرانس ها برنده جایزه شد ، گفت: “جولیس راهی را فراهم كرد كه ما به ما فرصت داد.” من افتخار می كنم كه UT تصمیم گرفت مجسمه ژولیس را كه اولین بود و راه را به ما نشان داد. این مجسمه به دانش آموزان احتمالی درک درستی از آنچه که ما در آن بودیم و گزاره ای که گفته شد. “

حتما بخوانید:
جایزه هایزمن در یک مراسم مجازی در تاریخ 5 ژانویه ارائه می شود
منبع: panjere-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید