و بعد مدتی شما در مسیر یادگیری خود بخشهایی از محتوا را فراموش میکنید. با شرکت در دورههای آموزش سئو سایت شما مسیر آزمون و خطای خود را کوتاه کرده و از تجربیات چندین ساله مدرس سئو استفاده میکنید و هر آنچه قرار است در یک سال تجربه کنید در کمتر از دو ماه یاد میگیرید. ما در این مقاله تعدادی از بهترین کتاب های آموزش سئو در سال 2020 است، را به شما معرفی خواهیم کرد. سعید حکیمی نیا و فروغ شریعتمداری در این کتاب از پایه ای ترین مفاهیم سئو تا پیشرفته ترین تکنیک ها و الگوریتم های گوگل را پوشش می دهند. 50 درصد از کاربران شبکه انتظار دارند که یک سایت در مدت زمان 2 ثانیه و یا کمتر بارگذاری شود. این الگوریتم برای گوگل بسیار مهم بود و یک تغییر اساسی در هسته جستجو نتایج به شمار می آید. ما اینجا با استفاده از نکات آموزشی سایت سئولب که یکی از معتبرترین مراکز آموزش سئو به شمار میرود، میخواهیم مهمترین نکات و روشهای یادگیری سئو را ارائه کنیم تا بسیاری از علاقهمندان سئو را از سردرگمی در بیاوریم. همانطور که در مقاله بالا بردن رتبه سایت در گوگل با جدید ترین روش های 2020 گفتیم، سئو مهم ترین و قدرتمندترین روش برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل و ماندگار ترین فعالیت ممکن برای محبوبیت در بین سایت ها به شمار می آید.

این کتاب که نوشته مهمندس محمد امین اسماعیلی است یکی از بهترین کتاب های آموزش سئو به حساب می آید. این کتاب نوشته اریک وارد و گرت فرانسوی است. در هر حوزهی تخصصی که وارد بشوید با انبوهی از عبارات و اصطلاحات پایه مواجه خواهید شد، سئو هم از این قاعده مستثنی نیست. برای اینکه هنگام دیدن یک دوره یا مطالعه یک مقاله سئو دچار سردرگمی نشوید ابتدا باید با اصطلاحات رایج دنیای سئو آشنا باشید. دیدن دورههای رایگان سئو و مقالات تخصصی درک خوبی از اصطلاحات و مفاهیم سئو را برای شما فراهم میکند؛ اما از یک جایی به بعد این منابع کافی نیست! اما وقتی انجام سئو را برون سپاری میکنید زمان و هزینه ای که باید در مراحل یادگیری مصرف کنید به شدت کاهش پیدا خواهد کرد و محصول شما بعد از حداکثر 6 ماه به مرحله فروش میرسد. کاملاً طبیعی است شما با آموزشهای پراکنده تا حدی سئو را یاد میگیرید و بعد از آن با دریایی از سوالات پیچیده و سخت مواجه خواهید شد. چرا که اگر گوگل متوجه این شباهت یا کپی برداری شود، امتیاز منفی زیادی برای آن صفحه از سایت در نظر می گیرد. به این توضیحات به اصطلاح متا دیسکریپشن (Meta Description) گفته می شود.

وی در این بخش با مثال به شما کمک می کند برای بالا بردن ترافیک سایت خود تلاش کنید. و شما تمام سعی و تلاش خود را می کنید تا محتوای صفحه خود را برای کلمه کلیدی خودتان سئو و بهینه سازی کنید. توجه داشته باشید که کیفیت محتوای شما در بالا بردن رتبه سایت بسیار موثر خواهد بود و اگر محتوای شما از کیفیت قابل قبولی برخوردار نباشد، نتیجهی معکوسی را از این بابت دریافت خواهید کرد؛ یعنی امکان دارد رتبهی سایت شما از آنچه که الان است، بدتر نیز شود. موفقیت در سئو روندی زمانبر است و برای گرفتن نتیجه مناسب باید صبر و حوصله داشت و در مدت طولانی به تولید محتوای اختصاصی، بهینه سازی ساختار سایت، لینک سازی خارجی و قوی کردن برندینگ باید پرداخت. تصمیم گرفتیم تا به درخواست بازدید کنندگان سایت، بخش مجزایی برای آموزش رایگان در نظر بگیریم تا شما وبمستران عزیز به صورت کاربردی با جدیدترین تکنیک های روز سئو در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید. در زمینه آموزش سئو هم، کتاب های زیادی چه به صورت الکترونیکی و چه فیزیکی، تهیه و تدوین شده است.

همچنین بعضی شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک یا نرم افزار های پیام رسان مثل تلگرام یا اسکایپ هم از Title Tag شما برای عنوان لینکی که به اشتراک گذاشته می شود استفاده می کنند و اگر از گوگل ادوردز استفاده کنید، Title Tag برای عنوان تبلیغ نیز که در بالا یا پایین صفحه نتایج جستجو نشان داده می شود، توسط گوگل استفاده می شود. هر سفری با قدم اول شروع میشود، پس شما هم مثل تمام سئوکاران موفق دنیا از یک کتاب پایهای شروع کنید. برای دریافت جدیدترین تغییرات سئو پیشنهاد میکنیم سایتهایی مثل searchenginejournal backlinko ،moz و آکادمی سئولب را نیز دنبال کنید. در گام دوم باید مقالات جدید و دورههای رایگان سئو را دنبال کنید. از آنجایی که دانش سئو هر روز در حال تغییر است؛ شما باید همواره از اخبار، تغییرات و روشهای جدید آن مطلع باشید و دانشتان را به روز نگه دارید. به عنوان مثال شما به خوبی میدانید که بک لینک از سایتهای edu برای سئو بسیار مناسب است اما نمیدانید که آن بک لینک را چطور، در چه بازه زمانی و از کجاها بگیرید.

ایندکسر