انواع لوله و تعاریف آن

لوله یک قطعه ی تیوب یا استوانه ای تو خالی شکل است که معمولا سطح مقطع آن دایره ای شکل میباشد و برای انتقال مواد و محصولات قابل جریان لوله بدون درز اصفهان فروش لوله بدون درز در اصفهان استفاده می شود. همانطور که گفته شد معمولا سطح مقطع لوله ها دایره ای است که به آنها pipe می گویند و کاربرد بیشتری در صنایع مختلف دارند. لوله های غیر فلزی معمولا از جنس های مختلفی تولید می شوند، که معمولا این نوع لوله ها در فاضلاب ها و آبرسانی ها کاربرد بسیاری دارند.

پس از جوشکاری یک پوشش آلی غنی از روی، سطح لوله ها ممکن است 100٪ با این نوع پوشش پوشانده شود. تا با این روش لوله­­ گالوانیزه شکل بگیرد. که با توجه به مشخصات فنی لوله ها این دسته بندی، خود به دسته های دیگری تقسیم میشوند. به طور کلی لوله ها به دو دسته فلزی و غیر فلزی تقسیم می شود. از لوله های بتنی خالص برای فشار کم و از لوله های بتنی تقویت شده یا (R.C.C (Reinforced Cement Concrete در فشار بالاتر استفاده می شود.

امروزه با توجه به گسترش فناوری، اکثر لوله کش ها برای لوله کشی استخر از لوله های پلیمری استفاده می کنند. خیلی راحت میتوانید قیمت بهروز انواع لوله و اتصالات را با چند کلیک ساده بهدست آورید. همچنین برای خرید لوله پنج لایه با مناسبترین قیمت میتوانید صفحه لیست قیمت آذین پایپ را باز کنید.

معمولاً از مقادیر قطر خارجی لوله (OD) و ضخامت دیواره آن (WT) برای شناسایی و خریداری آن استفاده می شود. زنگ زدگی: به خصوص در لوله هایی با قطر کم، به مرور زمان زنگ زدگی در داخل ایجاد می شود. لوله درزدار با استفاده از فرم دهی و جوش دادن ورقهای فولادی به دو روش مستقیم یا اسپیرال تولید میشوند که روش اسپیرال هزینه کمتری را شامل میشود.

حتما بخوانید:
تعمیرات لوازم خانگی تعمیرات 24 تعمیر لوازم خانگی کلیه ی برندها