ارز دیجیتال، دلار، رهبر خواهد بود


نرخ سالانه تورم یا شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده از سال 2021 در حال افزایش است و در ژوئن به 9.1 درصد خواهد رسید.

ارز دیجیتال، دلار، رهبر خواهد بود

امروز یک معامله را گزارش دهید. رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بد، 7 دلیل را در توییتر منتشر کرد که چرا طرفدارانش باید در حال حاضر روی بیت کوین و فلزات گرانبها سرمایه گذاری کنند.

و همچنین در حمایت از ارز دیجیتال، در توییتی از خود توییتر، دلیل شماره یک سرمایه گذاری در بیت کوین این است که دولت ایالات متحده پول زیادی را قرض می کند.

طبق گزارش «ساعت بدهی ملی»، ایالات متحده اکنون نزدیک به 31 تریلیون دلار بدهی دارد. با این حال، تولید ناخالص داخلی ایالات متحده تنها 24.8 تریلیون دلار است، بنابراین نسبت بدهی این کشور 136.76 درصد از تولید ناخالص داخلی خواهد بود..

کیوساکی در استدلال دوم خود به قصد ایالات متحده برای پایین نگه داشتن قیمت ها اشاره می کند. نرخ‌های بهره که در سال‌های 2020 و 2021 به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده‌اند، روند صعودی تاریخی را در بیت‌کوین و بازار سهام ایجاد کرده‌اند..

و به عنوان توضیح، دلیل سوم این است که اگر نرخ سود پایین بماند، بانک مرکزی اوراق خزانه را خریداری می کند و ترازنامه خود را توسعه می دهد. این تصادف در نهایت منجر به اختراع دلیل بعدی برای خرید بیت کوین یعنی تورم می شود.

تورم قیمت سالانه یا شاخص هزینه مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده از سال 2021 رشد داشته است و در ژوئن به 9.1 درصد خواهد رسید. با این حال، این قیمت طی دو ماه گذشته به دلیل فشار سیاست انقباضی فدرال رزرو از طریق افزایش نرخ بهره، تا حدودی کنترل شده است. البته این روند منجر به سقوط ارز دیجیتال و بورس در این مدت شد.

حتما بخوانید:
عملکرد پکیج ایران رادیاتور ایران رادیاتور پاسارگاد-فروش اقساطی پکیج ایران رادیاتور

کیوساکی خاطرنشان می کند که نرخ های بهره بالاتر منجر به افزایش میزان بدهی عمومی می شود. نیکلاس مرتون (نیکلاس مرتن)تحلیلگر بازار در موسسه Datadash (DataDash) او همچنین روز دوشنبه خاطرنشان کرد که سیاست های فعلی فدرال رزرو هزینه های مسکن (اجاره، مالیات واردات و خدمات آب و برق) را افزایش می دهد. به گفته مورتون، چنین سیاست هایی می تواند منجر به ایجاد سطوحی از بحران اقتصادی ناشی از رکود شود.

بحران اقتصادی (افسردگی) این به معنای رکود شدید و طولانی مدت در فعالیت های اقتصادی خواهد بود. در یک اقتصاد، رکود معمولاً شدید است اگر سه سال یا بیشتر طول بکشد، یا اگر منجر به کاهش حداقل 10 درصدی تولید ناخالص داخلی شود. (تولید ناخالص ملی) می توان آن را به عنوان یک بحران اقتصادی تعریف کرد.

پس از دو فصل متوالی رشد منفی تولید ناخالص داخلی، ایالات متحده در ماه جولای وارد رکود شد..

برخی از خوشبینان در بازار ارزهای دیجیتال انتظار دارند که فدرال رزرو سیاست پولی خود را در مواجهه با این آشفتگی بازار کاهش دهد. اگر این اتفاق بیفتد باعث تضعیف دلار و در نتیجه افزایش ارزش ارزهای دیجیتال می شود. کیوساکی از همه این استدلال ها نتیجه می گیرد که دلار آمریکا در حال مرگ است.

طلا، نقره و بیت کوین اغلب ارزهای ثابتی در یک سبد محسوب می شوند (پول سالم) اگر ارزش آن از بین نرود، پول راضی کننده و کمیاب است. این ویژگی ها بر خلاف دلار، بیت کوین، طلا و نقره را در درازمدت در برابر تورم مقاوم کرده است. بر اساس برآوردها، طی 3 سال گذشته، عرضه به صورت تصاعدی افزایش یافته است.

حتما بخوانید:
دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب پژو 206

کیوساکی همچنین قبلاً به دنبال کنندگان خود توصیه کرده بود که هنگام بررسی اتریوم در یک نمونه کار مشابه سرمایه گذاری کنند.

نقطه پایان

دیدگاهتان را بنویسید