احتمالاً آنقدر که فکر می کنید سالم غذا نمی خورید

اخبار سلامت خانه فارسی کلاب
احتمالاً آنقدر که فکر می کنید سالم غذا نمی خورید
موضوعات:رژیم غذایی چربی تغذیه وزارت کشاورزی ایالات متحده
توسط انجمن تغذیه آمریکا 9 ژوئیه 2022

رژیم غذایی زن با غذای سالم ناسالم مبارزه می کند
از 9500 شرکت کننده مورد بررسی، تقریباً 85٪ کیفیت رژیم غذایی خود را به درستی ارزیابی نکردند.

یک مطالعه جدید نشان می دهد که بزرگسالان آمریکایی اغلب کیفیت رژیم غذایی خود را بیش از حد ارزیابی می کنند
آیا رژیم غذایی شما سالم است؟ به نظر می رسد این سوال آسان باشد، اما طبق تحقیقات اخیر، این سوالی است که اکثر آمریکایی ها به درستی به آن پاسخ نمی دهند.

دکتر جسیکا تامسون گفت: “ما دریافتیم که تنها درصد کمی از بزرگسالان ایالات متحده می توانند سلامت رژیم غذایی خود را به طور دقیق ارزیابی کنند، و جالب اینجاست که بیشتر کسانی هستند که رژیم غذایی خود را ضعیف می دانند که قادر به ارزیابی دقیق رژیم غذایی خود هستند.” ، اپیدمیولوژیست تحقیقاتی با خدمات تحقیقات کشاورزی وزارت کشاورزی ایالات متحده در منطقه جنوب شرقی، نویسنده اصلی این مطالعه. “علاوه بر این، اکثر بزرگسالان کیفیت رژیم غذایی خود را زیاد ارزیابی می کنند، گاهی اوقات تا حد زیادی.”

تامسون یافته‌های خود را در healthline ارائه کرد، نشست سالانه شاخص انجمن آمریکایی تغذیه که از 14 تا 16 ژوئن برگزار شد.

نمودار کیفیت متوسط ​​رژیم غذایی

میانگین کیفیت رژیم غذایی ارزیابی شده توسط محقق (با 100 که بالاترین امتیاز ممکن است) در میان گروه هایی از شرکت کنندگان که کیفیت رژیم غذایی خود را به طور دقیق رتبه بندی کردند. برای شرکت‌کنندگانی که سلامت رژیم غذایی خود را به‌طور دقیق ارزیابی کردند، نمرات کیفیت رژیم غذایی با افزایش درک شرکت‌کنندگان از رژیم غذایی از ضعیف به عالی برای کیفیت کل رژیم (نمره شاخص کل تغذیه سالم [HEI]) و برای سبزیجات، میوه‌ها، سدیم، افزایش یافت. و مواد قندی افزوده شده در رژیم غذایی با این حال، همان الگوی افزایشی برای جزء لبنی رژیم غذایی وجود نداشت. اعتبار: دکتر جسیکا تامسون، اپیدمیولوژیست تحقیقاتی در خدمات تحقیقات کشاورزی USDA

هدف این مطالعه تعیین این بود که آیا یک سوال ساده و منفرد می‌تواند جایگزین یا مکمل پرسشنامه‌های رژیم غذایی جامعی باشد که اغلب در تحقیقات تغذیه به عنوان ابزار غربالگری برای مطالعات تغذیه استفاده می‌شوند. در مطالعات قبلی نشان داده شده است که سلامت خود رتبه بندی شده یک شاخص قابل اعتماد برای عوارض و مرگ است، اما اطلاعات کمی در مورد رابطه بین کیفیت رژیم غذایی خود رتبه بندی شده و کیفیت واقعی رژیم غذایی وجود دارد.
نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه، یک نظرسنجی دو بار در سال از مردم ایالات متحده که نماینده ملی است، داده‌های این تحقیق را ارائه کرد. شرکت‌کنندگان باید فرم‌های فراخوان 24 ساعته غذا را پر می‌کردند و رژیم غذایی خود را عالی، خیلی خوب، خوب، منصفانه یا ضعیف ارزیابی می‌کردند.

کیفیت رژیم غذایی هر شرکت‌کننده توسط محققان با استفاده از پرسش‌نامه‌های یادآوری وعده‌های غذایی درجه‌بندی شد. میوه‌ها و سبزیجات، غلات کامل، چربی‌های سالم، محصولات لبنی با چربی کاهش‌یافته، غذاهای دریایی و پروتئین‌های گیاهی نمونه‌هایی از غذاهایی هستند که به عنوان سالم‌تر رتبه‌بندی شدند. غلات تصفیه شده و وعده های غذایی سرشار از نمک، قندهای اضافه شده یا چربی های اشباع از جمله غذاهایی بودند که تصور می شد مغذی کمتری دارند.

اسپرسو میکر

نمودار کیفیت رژیم غذایی نادرست

برای شرکت‌کنندگانی که سلامت رژیم غذایی خود را به درستی ارزیابی نکردند، نمرات کیفیت رژیم به طور کلی در گروه ادراک ضعیف در مقایسه با چهار گروه دیگر برای کیفیت کل رژیم غذایی (نمره شاخص کل تغذیه سالم [HEI]) و برای میوه، سدیم بالاتر بود. و قندهای افزوده شده در رژیم غذایی. همین الگو در سبزیجات و اجزای لبنی رژیم غذایی وجود نداشت. اعتبار: دکتر جسیکا تامسون، اپیدمیولوژیست تحقیقاتی در خدمات تحقیقات کشاورزی USDA

این مطالعه نشان داد که بین نمرات محاسبه‌شده توسط محقق و نحوه رتبه‌بندی رژیم غذایی شرکت‌کنندگان تفاوت‌های قابل‌توجهی وجود دارد. از بیش از 9700 شرکت کننده، حدود 8000 (تقریباً 85٪) کیفیت رژیم غذایی خود را به درستی ارزیابی نکردند. تقریباً همه آنها (99٪) سلامت رژیم غذایی خود را بیش از حد ارزیابی کردند.
با کمال تعجب، دقت در میان کسانی که رژیم غذایی خود را ضعیف ارزیابی کرده بودند، بالاترین بود، در میان آنها امتیاز محقق با امتیاز شرکت‌کننده در 97 درصد مواقع مطابقت داشت. نسبت شرکت کنندگانی که کیفیت رژیم غذایی خود را به طور دقیق ارزیابی کردند در چهار دسته دیگر از 1 تا 18 درصد متغیر بود.

تامسون گفت تحقیقات بیشتر می تواند به روشن شدن عواملی که افراد برای ارزیابی کیفیت رژیم غذایی خود در نظر می گیرند کمک کند. به عنوان مثال، دانستن اینکه آیا مردم از توصیه‌های رژیم غذایی خاصی آگاه هستند و اینکه آیا غذایشان را از کجا خریداری می‌کنند یا چگونه تهیه می‌شود، مفید خواهد بود.

برای ما دشوار است که بگوییم آیا بزرگسالان آمریکایی درک دقیقی از اجزای یک رژیم غذایی سالم در مقابل رژیم غذایی ناسالم ندارند یا اینکه بزرگسالان سالم بودن رژیم غذایی خود را آنطور که می‌خواهند درک می‌کنند، یعنی کیفیتی بالاتر از آنچه که هست. تامسون گفت. تا زمانی که درک بهتری از آنچه افراد هنگام ارزیابی سلامت رژیم غذایی خود در نظر می گیرند، نداشته باشیم، تعیین دانش و مهارت های لازم دشوار خواهد بود.

منبع: alimentos que melhoram a ereçao

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme