آیا بعد از یک تصادف رانندگی و یک سال دور از رینگ ، آیا ارول اسپنس جونیور همان جنگنده خواهد بود؟


از زمان بازیگر حرفه ای بعد از المپیک 2012 ، هیچ حریفی حتی به توقف Erol Spence Jr نزدیک نشده است.

او به سرعت خود را به عنوان یکی از بهترین بوکسورهای بوکس معرفی کرد. اسپنس پس از پیروزی در 21 مبارزه نخست زندگی حرفه ای خود ، در سال 2017 اظهارات قاطعی با KO Bubble KO از کل بروک کرد تا اولین عنوان جهانی خود را بدست آورد. طی دو سال آینده ، اسپنس چهار بار دیگر پیروز شد – از جمله پیروزی بر مایکی گارسیا و شان پورتر – برای کسب عنوان جهانی دوم و تبدیل شدن به یکی از بهترین جنگنده های پوند برای پوند در جهان.

اما اندکی پس از پیروزی وی بر پورتر ، مشخص شد که تنها کسی که می تواند کار اسپنس را با رسیدن به اوج جدید خراب کند ، خود او بود.

سپس در پاییز گذشته ، هر آنچه اسپنس برای آن کار کرده بود تقریباً یک شبه از بین رفته بود. در ساعات اولیه 10 اکتبر 2019 ، اسپنس در یک تصادف رانندگی که باعث شد وی در بیمارستان وخیم باشد ، فراری خود را در دالاس تصادف کرد. او کمربند ایمنی نپوشیده بود و از وسیله نقلیه به بیرون پرتاب شد. بر اساس سوابق دادگاه سرانجام وی به اتهام رانندگی در حالت مستی در پرونده ای که هنوز در جریان است متهم شد.

بیش از یک سال بعد ، اسپنس برای توجیه توانایی های خود شکاف جدیدی پیدا می کند. روز شنبه ، او در اولین مبارزه خود پس از حادثه ، از کمربند سبک وزن IBF خود در مقابل دنی گارسیا در ورزشگاه AT&T در آرلینگتون ، تگزاس دفاع خواهد کرد. حتی اگر اسپنس کاملاً تصدیق نکند که این حادثه زنگ خطری بوده است ، به نظر می رسد که او تأثیر بسزایی در حرفه وی داشته است.

اسپنس در یک کنفرانس خبری مقدماتی در ماه نوامبر گفت: “این گرسنگی قبلی من را قبل از کسب عنوان جهانی ایجاد کرد.”

اسپنس (26-0 ، 21 ناک اوت) در خلال مصاحبه با خبرنگاران بی سر و صدا چیزی را پذیرفت که در محافل بوکس مخفی نبود: بین مبارزات ، وی با نظم ترین ورزشکار نبود.

اسپنس گفت که قبل از موافقت با یک دعوا آموزش را شروع کرده است. اما پس از سقوط ، حتی قبل از اینکه جنگ گارسیا سخت شود ، اسپنس گفت که سعی کرده تمرکز خود را حفظ کند و وزن خود را در حد 147 پوند حفظ کند.

حتما بخوانید:
نحوه برای شروع داروهای گیاهی با کمتر از $صد

“اکنون من در تمام طول سال تمرین می کنم و این کار را در اولویت قرار می دهم ، نه فقط:” خوب ، من یک نبرد دارم. اسپنس ، 30 ساله و اهل نیویورک است. “حالا من زودتر از زمان تمرین می کنم ، به جای اینکه تا آخرین لحظه صبر کنم.”

متعادل سازی آموزش او در داخل رینگ و زندگی اجتماعی گاهی اوقات یک مشکل بود.

دریک جیمز ، مربی دیرینه اسپنس به دالاس مورنینگ نیوز گفت: “شما به عنوان یک ورزشکار حرفه ای در یک شهر ثروتمند ، به عنوان فردی که موفق شده اید وقت کافی برای سرگرمی داشته اید.” “در نوجوانی ، او سعی داشت المپیک را انجام دهد. او به دانشگاه نرفت. او المپیک را انجام داد ، سپس به یک حرفه ای تبدیل شد و سپس به شکل عمیق تری از تمرکز و تمرکز رسید. او نمی تواند دور و برش کند و این کار را انجام دهد. چه اتفاقی می افتد که او می تواند پاتوق و تفریح ​​کند؟ او یک فرد مشهور است. “

و تصمیماتی که در اکتبر 2019 گرفته شد تقریباً باعث شد اسپنس قیمت نهایی را بپردازد. این حادثه زندگی او را به یک نخ آویزان کرد. پیام او در آغاز نبرد با گارسیا این است که او می خواهد ثابت کند که اکنون زندگی شخصی و شغلی تحت کنترل دارد.


گارسیا (36-2 ، 21 حذفی) گفت که در ابتدا قرار بود در ژانویه امسال به مصاف اسپنس برود. وقتی زمان بازگشت اسپنس به رینگ فرا رسید ، او می خواست به مصاف گارسیا ، شماره 6 در دسته سنگین وزن ESPN برود که تنها باخت حرفه ای اش در جنگ های عنوان قهرمانی بود.

اسپنس در حال حاضر در حرفه خود است ، جایی که می تواند کم و بیش مخالفان خود را انتخاب کند. او نمی خواست که نبرد تنظیمات با ناک اوت در دور اول به پایان برسد.

“من می خواستم کسی محکم باشد ، مرا به حدی برساند که می دانم باید تحت فشار قرار بگیرم تا بتوانم به آن برگردم [being] وی گفت: “ارول اسپنس جونیور.”

حتما بخوانید:
مایک مک کارتی با خرد کردن هندوانه ها ، یک داستان طنز گالاگر ، از گاوچران ها الهام می گیرد

گارسیا ، 32 ساله ، از فیلادلفیا ، که دوست دارد مبارزات اسپنس را زیر نظر قهرمان بوکس الخیمون انجام دهد ، نیز خواستار این مبارزه بود. و طبق گفته پدر و مربی خشن گارسیا ، آنجل گارسیا ، این واقعیت که پزشکان و اردوگاه اسپنس اسپنس را برای نبرد پاکسازی کردند ، بیانگر همه آنچه لازم بود می دانستند.

آنجل گارسیا گفت: “او برای ما خوب است.” “ما نمی توانیم نگران باشیم [if Spence is 100 percent]. این باعث نبرد بهتر یا بدتر نمی شود. ما فکر نمی کنیم که او تصادف رانندگی کرده است و ما یک مزیت داریم. ما در این دام نمی افتیم. “

اسپنس از ماه مارس با جیمز در سالن ورزشی خود در دالاس جنوبی تمرین می کرد. با بالا گرفتن نبرد ، جیمز ادعا کرد که اسپنس مانند قبل از حادثه به نظر توانایی می رسد.

جیمز گفت: “او هنوز هم خوب به نظر می رسید – از روز اول بازی اسپارینگ تا هر روز بعد از آن.” “اما من فکر می کنم وقتی احساس راحتی می کنی فقط به حلقه برگردی ، به خانه بروی ، یا چیزی دیگر ، می توانی ببینی.”

گارسیا به اسپنس – و بقیه بخش ها – نگاه خوبی خواهد داشت که اسپنس پس از این حادثه کجاست. این شامل ترنس بود ، کرافورد ، دارنده عنوان سبک وزن و مبارز شماره یک پوند برای ESPN است ، که مدتهاست نبرد فوق العاده ای را در برابر اسپنس دنبال می کند.

اما برای اسپنس ، شب نبرد هرگز مشکلی نبود. زمان بین مسابقات ، دقیق تر تا پایان سال 2019 ، چیزی است که او را بیش از کمربندهایش در معرض خطر از دست دادن قرار می دهد. اگر اسپنس بر گارسیا غلبه کند ، آزمایش بعدی این خواهد بود که آیا اسپنس می تواند به رشته تازه کشف شده ای که پس از حادثه کشف کرد پایبند باشد یا خیر.

این اتفاق ، و همچنین همه اتفاقاتی که شنبه شب رخ می دهد ، حکم می کند که آیا اسپنس هنوز در رینگ مسلط است یا خیر و آیا او می تواند جایی را که پاییز سال گذشته متوقف شده ادامه دهد.

اسپنس گفت: “سرانجام به این مکان رسیدم که می توانستم با بزرگان و پسران که آرزو داشتم با آنها بجنگم مبارزه کنم.” “اکنون زمانی است که دیگر برنخواهم گشت.”


منبع: panjere-news.ir